STS High School 14–18 years of age

Prowadzę życie moich marzeń!

Amanda z Finlandii jest na wymianie w Australii.

Jak zdecydowałaś się wyjechać?

Pamiętam, że napisałam listę plusów i minusów wyjazdu na wymianę rok przed zapisaniem się na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną z STS. Podjęcie decyzji o wyjeździe lub nie zmieniało moje życie. Doszłam jednak do wniosku, że możliwości i pozytywne rzeczy przeważają nad negatywnymi. Teraz mogę potwierdzić, że miałam rację i od tamtej pory ani razu nie żałowałam swojej decyzji. Ostatecznie wyjechałam do Sunshine Coast w Australii, gdzie zostałam na 12 miesięcy. Nie miałam wielu oczekiwań co do tego, jak wszystko się potoczy, ale życie na Słonecznym Wybrzeżu było lepsze, niż kiedykolwiek sobie wyobrażałam. Prowadzę życie moich marzeń!

Jaka jest Australia jako miejsce wymiany?

To idealna lokalizacja dla tych, którzy chcą żyć prawdziwym australijskim życiem na plaży. Życie tutaj nigdy się nie nudzi, zawsze są nowe rzeczy do zrobienia i miejsca do zobaczenia. Moją ulubioną rzeczą w Australii jest z pewnością luźny styl życia. Uwielbiam budzić się wcześnie w weekendy, aby iść na spacer, posurfować, popływać, zjeść australijskie śniadanie i udać się na targ na zakupy i pyszne jedzenie. Życie toczy się powoli, a fakt, że widzę kangury na ulicach jest jak marzenie. Zakochałam się w australijskim stylu życia i nie mogę się doczekać powrotu i podróżowania po ukończeniu szkoły średniej w Finlandii.

Jak wygląda Twoje codzienne życie?

Moje codzienne życie składa się z ubierania się w mundurek do szkoły i bikini popołudniami, kiedy idę na plażę. Większość moich dni spędzam z przyjaciółmi na plaży, grillując, chodząc na piesze wycieczki, jeżdżąc na weekendowe wycieczki na plaże, wodospady lub targi, a co najlepsze, oglądając wschody i zachody słońca tak często, jak to możliwe.

Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie do tej pory?

Nie da się wskazać jednego ulubionego wspomnienia! Ale jedna noc, której nigdy nie zapomnę, to koncert, na który poszłam z trójką moich przyjaciół. Kilka wycieczek po Australii, które moja szkoła zorganizowała dla wszystkich międzynarodowych studentów, również było niesamowitych.

Czego się nauczyłaś?

Rok na wymianie sprawia, że się rozwijasz i zmieniasz swoje nastawienie do życia na wiele sposobów. Bardzo zmienia cię jako osobę i sprawia, że stajesz się bardziej niezależny. Kiedyś byłam bardzo skupiony na szkole, ale życie w Australii uświadomiło mi, że szkoła to tylko jedna część życia i że tak naprawdę liczy się poznawanie nowych miejsc, tworzenie wspomnień i spędzanie czasu z ludźmi, których kochasz.

Czy jesteś zadowolona z STS?

Pracownicy STS bardzo mnie wspierali podczas całego procesu i byli bardzo pomocni w podjęciu decyzji, który obszar i szkoła będą dla mnie najlepsze.

Jakieś rady dla kogoś, kto myśli o wyjeździe?

Oczywiście:

  1. Każdy może to zrobić!
    Nie musisz być bardzo towarzyski ani doskonale znać siebie.
  2. Nie porównuj się!
    Nie porównuj siebie i swoich doświadczeń z poprzednimi studentami z wymiany. Każdy ma wyjątkowe doświadczenie i cokolwiek się wydarzy, bardzo zmieni Cię jako osobę, staniesz się bardziej niezależny i zdobędziesz wspomnienia i przyjaciół na całe życie.
  3. Doceniaj małe rzeczy!
    Rok wymiany nie będzie w 100% idealny przez cały czas. Docenianie i bycie wdzięcznym za wszystkie małe i pozytywne rzeczy w codziennym życiu jest bardzo ważne.