STS High School 14–18 years of age

Wymiana licealna otwiera wiele drzwi!

Szwed Gustav był na wymianie licealnej w USA w roku szkolnym 2010/2011.

"Moja wymiana licealna w USA w roku szkolnym 2010/2011 uświadomiła mi, jak ważne jest poznanie różnych kultur, jak ważna jest płynna znajomość języka angielskiego i jak niesamowite korzyści płyną z posiadania sieci przyjaciół na całym świecie. Program wymiany naprawdę otwiera wiele drzwi. To on ukształtował moje życie! Od czasu mojej wymiany spędziłem 8 z 12 lat za granicą, a wiem, że inaczej bym tego nie zrobił.

Po wymianie szybko zacząłem tęsknić za międzynarodowym stylem życia: posiadaniem przyjaciół z różnych krajów, byciem pod wpływem różnych kultur i doświadczaniem nowych rzeczy. Wkrótce udało mi się zaoszczędzić na podróż do Singapuru, by odwiedzić mieszkających tam kuzynów. Wkrótce potem wyjechałem do Nowej Zelandii, by surfować i zwiedzać kraj przez 3 miesiące. Ale zgadnij co? Skończyło się na tym, że zostałem tam na trzy lata! Po podróży po Azji Południowo-Wschodniej znalazłem się w Anglii, zakochałem się w dziewczynie, a teraz mieszkam w Londynie od 4 lat.

Rok spędzony na wymianie był jednym z najlepszych w moim życiu. Gdybym nie zdecydował się na wyjazd na wymianę w 2010 roku, moje życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Moja rada? Nie postrzegaj "brakującego" roku w domu jako bariery przed wyjazdem za granicę - jest to niesamowicie tego warte!"