STS High School 14–18 years of age

Wyjazd na wymianę ma swoje dobre i gorsze momenty- jak na Rollercoasterze

Simon Hyberg ze Szwecji przebywa na wymianie w Luizjanie, USA

Dlaczego pojechałeś na wymianę?

Nie planowałem tego, zobaczyłem broszurę w mojej szkole i od razu mnie zainteresowała.

Jak to jest mieszkać z rodziną goszczącą?

Mam naprawdę dobrą rodzinę goszczącą. Traktują mnie jak własne dziecko, a ja postrzegam ich jako moją rodzinę.

Co robisz w wolnym czasie? Jakieś nowe hobby?

W wolnym czasie głównie spędzam czas z przyjaciółmi. Chodzimy na kręgle, do restauracji, na ryby lub po prostu spędzamy razem czas. Cieszę się, że mogłem spróbować baseballu. Dowiedziałem się o nim bardzo dużo i jest to świetna zabawa.

Czy łatwo było zdobyć przyjaciół?

Dla mnie zdobycie przyjaciół było łatwe. W pierwszych dniach w szkole było wiele osób, które miały pytania. Okazało się, że naprawdę łatwo się z nimi rozmawiało i mieliśmy wiele wspólnych zainteresowań.

Co było dla Ciebie największym wyzwaniem?

"Najtrudniejsze rzeczy do powiedzenia w życiu to przywitanie i pożegnanie". Tak więc na początku szok kulturowy był dla mnie dużym wyzwaniem, ponieważ nie mogłem nadążyć za niektórymi sprawami i musiałem przyzwyczaić się do wielu rzeczy, które były dla mnie zupełnie inne.

A kiedy nadejdzie czas mojego wyjazdu, będzie ciężko, ponieważ zostawię za sobą część siebie. Ciężko będzie pożegnać się z rzeczami, które zapamiętam do końca życia. Czuję się, jakbym miał nowe życie, a potem wszystko zniknie. Oczywiście mogę dzwonić i wysyłać SMS-y do moich przyjaciół, ale to nie będzie to samo, co spotkanie z nimi osobiście. I na pewno będę tęsknić za moją rodziną w Ameryce.

Wyjazd na wymianę to istny rollercoaster. Miałem swoje wzloty i upadki, tak jak normalnie, ale teraz w innym miejscu. Dużym wyzwaniem było dla mnie to, że naprawdę musiałam stać się niezależny.

Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie?

Mam dwie rzeczy, które podobały mi się podczas tego roku. Jednym z nich był wyjazd do Tennessee, gdzie odwiedziliśmy Ruby falls, wodospad wewnątrz jaskini. To było naprawdę super! Drugim był wyjazd nad Zatokę Meksykańską, gdzie łowiliśmy ryby. Było tam tak pięknie; z każdego miejsca można było zobaczyć ocean. Mógłbym sobie wyobrazić, jak się tam przeprowadzam, gdyby nie huragany 😊.

Co było najlepsze w Twojej wymianie?

Moja rodzina i przyjaciele, z którymi pozostanę w kontakcie nawet po zakończeniu wymiany.

Czego się nauczyłeś?

Muszę powiedzieć, że stałem się niezależny. Musisz zadbać o wiele rzeczy, ponieważ nie jesteś z rodzicami. Ale to również sprawiło, że rozwinąłem się jako osoba!

Czy możesz polecić wyjazd na wymianę?

Absolutnie mogę polecić wyjazd na wymianę. Ale nie oczekuj, że będzie łatwo. Wyjazd na wymianę jest niesamowitym doświadczeniem, ale będzie też trudnym wyzwaniem.

Dla mnie ten rok będzie jednym z najlepszych w moim życiu. Rozwinąłem się jako osoba i zawsze będę miał drugi dom, który będę mógł odwiedzać.