STS High School 14–18 years of age
Jesteśmy po to, aby Ci pomóc

Przed rozpoczęciem roku za granicą

Pracujemy z wymianami międzynarodowymi od ponad 65 lat. Mamy wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, aby móc zaoferować Tobie niezwykłe doświadczenie. Wielu z nas w STS było studentami wymiany, więc dokładnie wiemy, jak działa rok szkolny za granicą. Wiemy, co nas czeka i wiemy, jak się czujesz. Z pasją pomagamy jak największej liczbie osób doświadczyć wszystkiego, co wiąże się z tym rokiem i naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Tobą naszym zaangażowaniem w wymianę międzynarodową. Masz przed sobą niesamowitą podróż, a my jesteśmy tutaj, aby upewnić się, że przeżyjesz najlepszy czas w Twoim życiu!

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc

Przygotowania są ekscytującą i ważną częścią Twojego roku za granicą, a nikt nie może przygotować Cię lepiej niż my. Im więcej wiesz o tym, co Cię czeka, tym lepiej. Dowiedz się więc jak najwięcej przed wyjazdem i nie bój się prosić o pomoc. Przeprowadzimy Cię przez poszczególne etapy, od aplikacji, poprzez przygotowania, aż do wyjazdu.

Wybór kraju

Czy chcesz doświadczyć amerykańskiego ducha szkoły średniej? Większość naszych uczniów tak, ale w STS, jesteśmy dumni, że oferujemy aż 20 różnych krajów, z których można wybrać. Powiedz nam o swoich marzeniach, a my pomożemy Ci wybrać idealne miejsce na wymianę dla Ciebie. I spójrz na nasze opcje docelowe dla Twojego roku za granicą tutaj.

Aplikuj z dużym wyprzedzeniem!

Najlepiej złożyć wniosek rok przed planowanym wyjazdem, ale najpóźniej w marcu danego roku. Jeśli złożysz wniosek później niż w marcu, wybór krajów, do których możesz pojechać, może być ograniczony. Późne złożenie wniosku może również oznaczać konieczność uiszczenia dodatkowych opłat.
Proces znalezienia rodziny goszczącej i szkoły, które są dla Ciebie odpowiednie, jest również ważny, więc im wcześniej możemy rozpocząć poszukiwania rodziny i szkoły, tym lepiej! Pamiętaj więc: złóż swoją aplikację z dużym wyprzedzeniem, aby dać sobie dobry start. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Wniosek o wizę

Aby mieszkać i studiować w niektórych krajach, potrzebna jest wiza. Jeśli tak jest, udzielimy Ci wszelkich informacji, aby proces ubiegania się o wizę przebiegał dla Ciebie jak najsprawniej. O wizę będziesz ubiegać się sam, ponieważ jest to dokument osobisty, ale pomożemy Ci w całym procesie. Jeśli wiza jest wymagana, to Ty jesteś odpowiedzialny za jej koszt.

Spotkania online

Zaprosimy Cię na wirtualne spotkanie, w którym krok po kroku pomożemy w realizacji różnych zadań, które trzeba wykonać przed wyjazdem.

Spotkanie przygotowawcze-przedwyjazdowerzedwyjazdowe

Zaprosimy Ciebie i wszystkich innych studentów z wymiany na spotkanie przygotowawcze, na którym udzielimy informacji i inspiracji. Spotkania odbywają się w formie online. Będziesz miał okazję poznać innych, którzy są tak samo entuzjastycznie nastawieni do nauki w szkole średniej za granicą jak Ty. Rodzice są również mile widziani, ponieważ wiemy, że ważne jest, aby zrozumieli wszystkie tematu, które związane są z wymianą.