STS High School 14–18 years of age
Twoja aplikacja

Oto jak działa proces aplikacji

#1 Złóż wniosek online

Wszystko zaczyna się od Twojego marzenia. Złóż wniosek, a razem znajdziemy idealny dla Ciebie program wymiany. Oferujemy bezpłatne doradztwo i możesz dzwonić do nas wielokrotnie, zanim podejmiesz decyzję.

Pamiętaj, aby złożyć wniosek z dużym wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie miejsce. Spóźniona aplikacja może oznaczać konieczność uiszczenia dodatkowej opłaty.

#2 Rozmowa kwalifikacyjna - zostałeś przyjęty

Po bezpłatnej, niewiążącej rozmowie z nami, otrzymasz ważną wiadomość: zostałeś przyjęty! Nasi eksperci od szkół średnich przeprowadzą Cię przez kolejne etapy procesu aplikacji. Niech zacznie się zabawa!

Pamiętaj: ostateczna zgoda na przyjęcie ucznia do programu szkoły średniej w innym kraju jest ostatecznie podejmowana przez władze szkoły publicznej lub prywatnej w kraju przyjmującym, biuro STS i organizacje partnerskie STS za granicą. Dopiero po spełnieniu wszystkich kryteriów zagwarantowany jest wyjazd do wybranego przez uczestnika kraju.

#3 Oczekiwanie i przygotowania

W tym momencie następuje trochę czekania. To doskonały czas na przygotowania. Przeczytaj o swoim kraju goszczącym, zadaj nam swoje pytania i weź udział w naszym Pre-Departure Orientation. W tym czasie poprosimy Cię o zaświadczenie lekarskie, dokumenty niezbędne z wymaganymi w danym kraju szczepieniami, o napisanie osobistego listu, być może o nagranie wideo z pozdrowieniami, o uzyskanie podpisów z Twojej obecnej szkoły i wiele innych. W niektórych przypadkach proces ubiegania się o wizę może rozpocząć się na tym etapie. Kiedy nadejdzie czas ubiegania się o wizę, jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię przez ten proces, ale musisz sam ubiegać się o wizę, ponieważ jest to dokument osobisty. Jesteśmy zawsze dostępni i możesz uzyskać potrzebną pomoc.
Możemy również umożliwić Ci kontakt z naszymi byłymi studentami. Udzielą oni najlepszych rad i mogą opowiedzieć wszystko o swoim pobycie na wymianie.

Na kilka miesięcy przed wyjazdem zaprosimy Cię na spotkanie informacyjne, na którym szczegółowo omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wyjedziesz na rok za granicę. Zachęcamy do przyprowadzenia na to spotkanie również rodziców, ponieważ poznacie innych studentów i rodziców. Jest to również dobra okazja, aby zadać pytania dotyczące ekscytującej przygody, która Cię czeka.

#4 Zostałeś przydzielony do rodziny goszczącej

Nadszedł czas na kolejne dobre wiadomości! Teraz udało nam się znaleźć Twoją rodzinę goszczącą. Poznaj ich trochę lepiej poprzez FaceTime, Messenger, email lub inne kanały cyfrowe. Poznanie się przed wyjazdem to doskonały sposób na przygotowanie się.
Może to być również dobry moment, aby zacząć myśleć o tym, co zabrać. Pamiętaj jednak, aby nie spakować zbyt wiele! Będziesz chciał kupić wiele ubrań i innych rzeczy, gdy tam będziesz. Przeczytaj nasze osiem wskazówek dotyczących rzeczy, które należy mieć w swojej walizce.

#5 Czas na wyjazd

Nadszedł czas na wyjazd! Zaplanujemy Twoje bilety na pociąg lub samolot do miejsca docelowego.

Welcome Camp jest w prawie wszystkich miejscach docelowych wliczony w opłaty za program, jeśli jedziesz jesienią. Twoja rodzina goszcząca i lokalny przedstawiciel będą gotowi, aby Cię powitać i zapewnić Ci najlepszą możliwą wymianę kulturową. Ciesz się!

Jesteśmy po prostu pod telefonem

Zawsze możesz do nas zadzwonić lub wysłać e-mail. Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i jesteśmy bardziej niż szczęśliwi, aby pomóc. Skontaktuj się z nami tutaj.