STS High School 14–18 years of age

Czego oczekuje się od mnie jako ucznia z wymiany?

Jako uczeń z wymiany będziesz miał do czynienia z wieloma nowymi wrażeniami i doświadczeniami. Niektóre rzeczy mogą wydawać się inne, a niektóre jak w domu. W takich sytuacjach ważne jest, aby zachować otwarty umysł i uszanować fakt, że doświadczasz teraz zupełnie innej kultury, gdzie są inni, którzy ustalają zasady zamiast Twoich rodziców.

Musisz przestrzegać naszych zasad. Zasady te są dla Twojego bezpieczeństwa i jeśli nie będziesz ich przestrzegać, będziesz musiał wrócić do domu, niezależnie od tego, jak długi lub krótki jest Twój rok wymiany. Jeśli będziesz musiał wrócić do domu z powodu złamania zasad, nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.

Na przykład, nie możesz pić alkoholu, brać narkotyków, robić sobie tatuażu lub piercingu podczas pobytu. Nie wolno Ci również prowadzić samochodu lub motoroweru/motocykla ani podejmować pracy zarobkowej. Możesz jednak zaangażować się w wolontariat w dziedzinie, która Cię pasjonuje.

W domu rodziny goszczącej będziesz musiał pomagać w codziennych obowiązkach, a także uczestniczyć w kolacji, spędzać czas z rodziną i brać udział w jej zajęciach. Rodzina goszcząca jest odpowiedzialna za Ciebie podczas całego pobytu i ważne jest, abyś słuchał tego, co mają do powiedzenia. Dzięki otwartemu dialogowi dojdziecie do porozumienia, co jest dla Was odpowiednie. Jedną z rad jest zapytanie rodziny goszczącej pierwszego dnia pobytu, jakie są jej oczekiwania wobec Ciebie.