STS High School 14–18 years of age
To, co najlepsze po drugiej stronie globu!

Szkoła średnia w Argentynie

Classic
Wiek 14-18

Rok szkolny w Argentynie oferuje Ci ekscytującą mieszankę kultur i rdzennych tradycji. Twój hiszpański zyska nową energię, bedzie teraz już tylko doskonały. Argentyna to duży, uroczy, nieprzeciętny kraj o wielu twarzach, pięknych krajobrazach i kilku strefach klimatycznych – są tu bowiem zarówno subtropiki na północy, rozległe zielone przestrzenie (Pampas) w centralnej części, jak i strefa lodowcowa na dalekim południu.

High School Classic

High School Classic to klasyczny program wymiany, który wybiera większość naszych uczniów. To idealny program dla tych, którzy są otwarci na każde doświadczenie. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu, dopasowujemy Cię do rodziny goszczącej i szkoły. Rodzina może zamieszkiwaćkażde miejsce w Argentynie, od pięknej północy do niesamowitego południa kraju! Jeśli szukasz przygody i jesteś otwarty na niespodzianki podczas wymiany licealnej, to jest to program dla Ciebie.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

O Argentynie

Zwiedzanie Argentyny to jak zwiedzanie stu różnych miejsc naraz! Jako student wymiany licealnej możesz z nami poznać kraj, dołączając do wycieczek, które opracowujemy dla Ciebie i innych studentów.

Skarby narodowe

Argentyńczycy mają głęboki szacunek i przywiązanie do swoich symboli narodowych, takich jak flaga, hymn narodowy i escarapela (symbol Argentyny). Wszystkie te symbole będą obecne w środowisku szkolnym i w życiu publicznym. Inne typowe argentyńskie skarby, które spotkasz to gauchor (kowboje), mate (argentyńska herbata), asado (mięso z grilla), tango i dulce de leche (słodki krem karmelowy).

Zobacz więcej - wybierz się na wycieczkę!

Oferujemy naszym studentom możliwość zwiedzenia południowej Argentyny - w tym Patagonii - w listopadzie oraz północnej Argentyny w maju- za dodatkową opłatą. Wycieczki przez nas przygotowane to bezpieczny, wygodny i satysfakcjonujący sposób na podróżowanie. Wykorzystaj w pełni swój rok w Argentynie!

Liczba ludności: 43,5 mln
Powierzchnia: 2 766 890 km2 (drugie co do wielkości państwo Ameryki Południowej)
Stolica: Buenos Aires
Język: hiszpański
Państwo: Republika
Waluta: peso (ARS)
Najwyższa góra: Aconcagua 6 962 m n.p.m.

Najlepsze w Ameryce Południowej

System edukacji w Argentynie jest jednym z najlepszych w Ameryce Południowej. Chociaż nie ma wymogu udokumentowanej znajomości języka hiszpańskiego w momencie przyjazdu, znajomość odrobiny hiszpańskiego znacznie ułatwia rozpoczęcie pobytu..

Pamiętaj! Aplikujesz na rok akademicki, który zwykle zaczyna się w marcu i kończy w grudniu, z dwutygodniową przerwą w lipcu.

System szkół średnich

Szkoła średnia w Argentynie podzielona jest na dwie części. Pierwszy, poziom podstawowy, jest wspólny dla wszystkich szkół i przebiega według ogólnego programu nauczania. Po poziomie podstawowym studenci wybierają specjalizację. Zakres oferowanych przedmiotów zależy od specjalizacji.

Niektóre szkoły oferują specjalne projekty dla chętnych, takie jak koła naukowe (np. teatr, śpiewchóralny, recykling, projekty społeczne, projekty ekologiczne, fotograficzne i artystyczne). Szkoła decyduje, które kursy są dla Ciebie najlepsze, ale to Ty podajesz swoje preferencje.

Typowy dzień

Szkoła zaczyna się wcześnie rano. Dzień szkolny zawsze rozpoczyna się rytuałem, el saludo de la bandera, co oznacza podniesienie flagi. Wszyscy uczniowie zbierają się, aby spojrzeć na flagę i odśpiewać hymn narodowy. Wszyscy uczniowie noszą ten sam mundurek szkolny, zazwyczaj jest jeden na zimę, jeden na lato i jeden na lekcje sportowe. W argentyńskiej szkole oczekuje się, że nie będziesz sprawiał problemów, będziesz okazywał szacunek innym i skupisz się na nauce.

Witamy w nowej rodzinie!

Nasze rodziny goszczące są rozmieszczonepo całym kraju, od Jujuy na północy do Tierra del Fuego na południu. Niektórzy mieszkają na wsiach, a inni w małych lub średnich miastach. Rodziny goszczące zostały wybrane m.in.na podstawie ich szczerej chęci podzielenia się z Tobą swoim językiem i kulturą.

Buziaki i pytania

Argentyńczycy są uprzejmi, ciepli i bardzo sympatyczni. Nie zdziw się, jeśli członkowie Twojej rodziny pocałują cię w policzek i będą zadawać osobiste pytania przy pierwszym spotkaniu. Tacy właśnie są. To ich sposób na powitanie .

Najpierw rodzina

Typowa argentyńska rodzina to coś więcej niż rodzice i dzieci. Wszyscy krewni są ważni. Podczas pobytu będziesz miał bliski kontakt z ciotkami, wujkami i kuzynami, a także dziadkami. Wszyscy oni bardzo o siebie dbają wzajemnie. W kontaktach rodzinnych będą także dbać o Ciebie, będzie im po prostu zależało na Tobie!

Rodziny goszczące zawsze chętnie pokażą Ci piękno przyrody w ich okolicy. Pokażą Ci swoje tradycje i dadzą możliwość poznania argentyńskiego życia na żywo.

Get the real stories from our students

Krótkie informacje

 • Kurs przygotowawczy w cenie: Welcome Camp jest zawarty w cenie programu
 • Kto może jechać: 14-18 lat w dniu przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: lipiec/luty
 • Wiza: tak, będzie wymagana
 • Rok szkolny: marzec-grudzień
 • Czas trwania szkoły w tygodniu: ok. 27 h
 • Przedmioty: obowiązkowe
 • Podróże krajowe: wycieczki do południowej Argentyny oferowane są w listopadzie, a do północnej Argentyny w maju. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.
Kultura jest niesamowita, ludzie super przyjaźni, a sceneria imponująca. Moja rodzina i przyjaciele byli cudowni. Mam wrażenie, że znam ich całe życie. Tak bardzo ich kocham. / Jessica Black

Wypoczynek w Argentynie

Skorzystaj z okazji, by po nauce doświadczyć piękna otaczającego krajobrazu. To, co możesz zrobić będzie jednak zależećod okolicy, w której zamieszkasz. Na pewno znajdziesz w każdej części Argentyny wiele perełek niedostępnych u nas w kraju. Na początku ekscytujące będzie już samo wyjście na spacer ze znajomymi w okolicy, w której zamieszkasz.

Dołącz do klubu i poznaj nowych przyjaciół

Pamiętaj, że poza nauką można coś jeszcze zrobić. W Argentynie funkcjonują różne instytucje i stowarzyszenia kulturalne, w których można uprawiać sport, bawić się w teatr lub słuchać muzyki. Niektóre szkoły mogą mieć specjalne zajęcia tego typu po szkole. Poznasz wiele nowych osób i przyjaciół, jeśli weźmiesz udział w tych zajęciach.

Czas na tango

Uwaga! Będąc w Argentynie, koniecznie trzeba spróbować zatańczyć tango. Nawet jeśli nie umiesz tańczyć, po prostu musisz spróbować - przynajmniej raz. Jeśli tango to nie Twoje klimaty, może wolisz grać w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę lub uprawiać gimnastykę? Wszystko to możesz!

Zobacz więcej z Argentyny

Każdy potrzebuje czasem odpocząć od prac domowych. Spędź z nami swój wolny czas i dołącz do przygotowanej przez nas wycieczki. Dzięki nam będziesz miał okazję zobaczyć więcej Argentyny. W listopadzie wybierzemy się na południe do Patagonii. Będzie to wyprawa pełna pięknych wrażeń przyrodniczych, jak np. rejs statkiem przez Cieśninę Magellana.

Być może uda Ci się dostrzec lwa morskiego lub wieloryba zabójcę! W maju pakujemy walizki i ruszamy na północ. Odwiedzimy między innymi niesamowite wodospady Iguazú. Obie wycieczki są dodatkowo płatne. Więcej informacji można uzyskać od przedstawiciela rejonu.

Welcome Camp

Rozpocznij swoją roczną przygodę w Argentynie z STS Welcome Camp! Poćwicz swój hiszpański i naucz się wielu przydatnych rzeczy na temat wszystkiego, co argentyńskie.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
10 miesiące
Fall
2024
Od 11.940 €
5 miesiące
Fall
2025
Od 11.340 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 11.940 €
5 miesiące
Wiosna
2025
Od 11.740 €
5 miesiące
Fall
2024
Od 11.340 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun