STS High School 14–18 years of age
Austria zaprasza!

Szkoła średnia w Austrii

Classic
Wiek 15-18

Nie musisz być narciarzem, aby pokochać Austrię. Jeśli jednak lubisz świeży puch i dobrze przygotowane stoki, to Austria będzie dla Ciebie rajem. Góry i wyciągi są wszędzie i często znajdują się blisko miast.

High School Classic

High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy tęsknią za prawdziwym doświadczeniem szkoły średniej za granicą i są gotowi na wszystkie niespodzianki, które może przynieść. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu znajdujemy Ci odpowiednią rodzinę goszczącą i szkołę, a co najlepsze, może to być dowolne miejsce w Austrii, od szczytów Alp po brzegi Dunaju! Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć swoim doświadczeniem z wymiany, to jest to program dla Ciebie.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Muzyka jest ważna

Sporty zimowe to jednak nie wszystko. Austria słynie również z historii muzyki, jak na przykład lata Mozarta w Salzburgu. Muzyka jest nadal bardzo popularna, nie tylko w szkołach muzycznych. Zauważysz również, że wszystkie przytulne wioski mają swoje własne duże orkiestry. Jeśli śpiewasz lub grasz na instrumencie, jest wiele możliwości, aby rozwinąć swój talent podczas roku wymiany w Austrii.

Pocztówkowe piękno

Austria jest jednym z najbardziej bezpiecznych krajów świata i ulubionym miejscem wśród turystów. Kraj ten jest pełen pocztówkowo pięknych krajobrazów oraz miast i wsi z niesamowitą architekturą. Zabierz ze sobą narty lub instrument, albo jedno i drugie, i skorzystaj z szansy zamieszkania tutaj i zobaczenia tego wszystkiego na własne oczy!

Populacja: Prawie 9 milinów
Powierzchnia: 83 856 km2
Stolica: Wiedeń
Język: Niemiecki
Święto narodowe: 26 października
Najwyższa góra: Grossglockner, 3 798 m n.p.m.
Numer kierunkowy kraju: +43

Życie szkolne w Austrii

Sprechen Sie Deutsch? Czy mówisz po niemiecku? Nie musisz mieć żadnych ocen z niemieckiego, aby zostać studentem wymiany w Austrii, ale pewna podstawowa wiedza i ciekawość umysłu jest zalecana. Wiele nauczysz się mieszkając w Austrii, ale jeśli uczyłeś się wcześniej tego języka, osiągniesz najwięcej korzyści z edukacji.

Twój rok w austriackiej szkole

Szkoła średnia w Austrii nazywa się Gymnasium i zostaniesz umieszczony w klasie 10 lub 11 z 12, w zależności od Twojego wieku i poprzednich ocen. Jako student z wymiany w austriackim liceum większość kursów będzie obowiązkowa. Oferują one różnorodną mieszankę, w tym niemiecki, angielski, matematykę, nauki przyrodnicze i społeczne, sport i tak dalej. Uczniowie mogą czasami wybrać sztukę, muzykę lub inny język, taki jak francuski lub hiszpański.

Tydzień szkolny trwa zazwyczaj od poniedziałku do piątku (a czasem także w sobotę), ale dni są stosunkowo krótkie.

Jeśli lubisz muzykę lub sport

Jeśli masz szczególne zainteresowanie muzyką, ekonomią lub sportem, daj nam znać. W Austrii jest wiele szkół średnich o określonej specjalizacji. Postaramy się jak najlepiej znaleźć szkołę, która odpowiada Twoim zainteresowaniom.

Gemütlichkeit czeka na Ciebie!

Austria słynie z gościnności, zwanej lokalnie Gemütlichkeit, a Ty będziesz serdecznie witany przez swoją ciepłą i starannie dobraną rodzinę goszczącą. Nasze rodziny mieszkają w całym kraju, co oznacza, że możesz zostać umieszczony w większym mieście lub w mniejszej, wiejskiej wiosce.

Będziesz spędzać dużo czasu z rodziną i poznawać kraj poprzez ich codzienne życie. Jedzenie jest zawsze ważną częścią kultury i mieszkając w Austrii będziesz prawdopodobnie serwowany do niektórych tradycyjnych potraw. Wiener schnitzel, sachertorte i strudel jabłkowy to niektóre z naszych ulubionych!

Hej, jesteśmy na TikToku!

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 15-18 lat w momencie przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: Styczeń/sierpień/grudzień
 • Wymagania językowe: Podstawowa znajomość języka niemieckiego
 • Wiza: Tak
 • Kurs przygotowawczy: STS Welcome Camp w cenie
 • Rok szkolny: Wrzesień - lipiec
 • Dzień szkolny: Zazwyczaj 08.00 - 14.00
 • Przedmioty: Obowiązkowe i fakultatywne
 • Wycieczki po kraju: Wyjazd na snowboard, weekend w Wiedniu i Grazu, powitalny weekend w Salzburgu. Dodatkowy koszt

Czas wolny w Austrii

Austria is a country with majestic nature and lots of outdoor activity options.

Austria to kraj o majestatycznej przyrodzie i wielu możliwościach spędzania wolnego czasu. To, co oferuje się w wolnym czasie, zależy od wielkości i położenia miasta lub wsi. W weekendy rodziny często wybierają się na wędrówki, trekking lub jazdę na nartach w górach. Przygotuj się na doskonalenie swoich umiejętności zjazdowych. Może nawet będziesz miał okazję odwiedzić słynny ośrodek narciarski, taki jak St Anton.

Jeśli nie chcesz spędzać całego czasu na stoku, oczywiście są też inne rzeczy do zrobienia. Popularne zajęcia to tenis stołowy, szermierka, jazda konna i pływanie. Prawdopodobnie będzie wiele dni, kiedy po prostu pójdziesz na spacer z przyjaciółmi i odwiedzisz kawiarnię. Kraj ten ma wspaniałą kulturę kawiarnianą.

Zajęcia z Twoją szkołą

Położenie Austrii sprawia, że jest ona świetnym miejscem do podróżowania. Wiele szkół organizuje wycieczki dla swoich uczniów. Skorzystaj z okazji i dołącz do swoich nowych przyjaciół podczas podróży do Francji, Anglii i Alp.

Chcesz śpiewać lub grać na instrumencie? Cóż, trafiłeś w idealne miejsce. Muzyka jest ważna w Austrii i będziesz miał wiele możliwości dołączenia do chóru lub orkiestry - w szkole lub poza nią.

Zajęcia STS w Austrii

Przez cały rok w Austrii będziemy organizować zajęcia i wycieczki dla naszych studentów z wymiany. Możesz przyłączyć się do nas na wycieczkę do Grazu i nad jezioro Wolfgangsee w Salzburgu, zwiedzić stolicę Austrii - Wiedeń oraz wybrać się na narty i snowboard. Ostatnim wydarzeniem roku będzie impreza pożegnalna. Lokalna osoba kontaktowa udzieli Ci informacji na temat terminów podróży i kosztów związanych z poszczególnymi zajęciami.

Welcome Camp w Europie

Twoja wymiana rozpoczyna się od naszego obozu powitalnego w Europie! Welcome Camp to najlepszy możliwy początek wymiany, wypełniony zwiedzaniem, seminariami, nowymi przyjaźniami i mnóstwem zabawy.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
10 miesiące
Fall
2024
Od 10.050 €
5 miesiące
Fall
2025
Od 9.850 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 10.050 €
5 miesiące
Fall
2024
Od 9.850 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun