STS High School 14–18 years of age
Bella Italia!

Szkoła średnia we Włoszech

Classic
Wiek 15-18

Jeśli zapytasz Włocha, dlaczego powinieneś przyjechać do Włoch, odpowiedź prawdopodobnie będzie taka: „ponieważ Włochy mają najlepsze jedzenie, najpiękniejszy język, największą kulturę i światowej klasy drużyny piłkarskie”. Cóż, trudno się z tym nie zgodzić. Ten kraj na pewno ma wiele do zaoferowania!

High School Classic

High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy są otwarci na każde doświadczenie. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu, dopasowujemy Cię do rodziny goszczącej i szkoły, rodzina może zamieszkiwać każde miejsce we Włoszech, od sennych miasteczek do historycznych centrów kultury! Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć swoim doświadczeniem z wymiany, to jest to program dla Ciebie. 

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Jest tu wiele wspaniałych miast, takich jak Mediolan, Wenecja, Florencja i oczywiście Rzym. Krajobraz jest pełen pięknych miejsc, a kraj ma fantastyczny klimat. Możesz cieszyć się życiem na plaży nad Morzem Śródziemnym i sportami zimowymi w górach.

Żyj, kochaj, śmiej się we Włoszech

W swojej klasie w szkole szybko zdobędziesz nowych przyjaciół. Włosi są bardzo otwarci i wiedzą, jak cieszyć się życiem. Kopnij jakąś piłkę, popij cappuccino w kawiarni, porozmawiaj z nowymi przyjaciółmi, kochaj życie! A moda i wszystkie butiki... Jeśli lubisz dobre zakupy Włochy są miejscem dla Ciebie.

Liczba ludności: 61 mln
Stolica: Rzym
Powierzchnia: 301 000 km2
Język: Włoski
Waluta: Euro
Numer kierunkowy kraju: +39

Szkoła średnia na sposób włoski

Szkoła średnia we Włoszech obejmuje klasy od 9 do 13 i nazywa się Scuola Secondaria Superiore. Większość studentów z wymiany jest umieszczana w klasie 11 lub 12. Dołączenie do włoskiej klasy na tych poziomach jest bardzo satysfakcjonujące. Skorzystaj z szansy, aby spróbować nauki w szkole średniej na sposób włoski!

Dzień szkolny we Włoszech

Atmosfera we włoskiej szkole jest zazwyczaj dość surowa, ale nie ma mundurków szkolnych. Twoi nauczyciele oczekują, że skupisz się na nauce podczas zajęć. Nie ma żadnych wymagań językowych, aby zostać przyjętym. Zalecamy jednak, abyś posiadał podstawową znajomość języka, aby móc śledzić, co mówią nauczyciele. Wszystko będzie po włosku i zanim się zorientujesz, prawdopodobnie będziesz też myślał po włosku. Czy możesz sobie wyobrazić?

W większości włoskich szkół średnich uczęszczasz na zajęcia od poniedziałku do soboty, ale dni szkolne są stosunkowo krótkie. Często kończysz około lunchu, kiedy to wracasz do domu, aby zjeść z rodziną goszczącą. Posiłki z rodziną są ważne we Włoszech!

Poczuj się jak w domu

Jako student wymiany we Włoszech natychmiast zdasz sobie sprawę, że rodzina jest bardzo, bardzo ważna dla Włochów. Nasze ciepłe i troskliwe rodziny goszczące są starannie wybrane i mieszkają zarówno na stałym lądzie, jak i na wyspach takich jak Sycylia czy Sardynia. Włosi są dumni ze swojej kultury i chętnie pokażą Ci włoski sposób życia i otworzą przed Tobą swoje serca.

Rozmowy i kolacje

Włosi są często gadatliwi i otwarci. Lubią rozmawiać w zasadzie o wszystkim i o niczym. Będzie to korzystne dla Twoich umiejętności językowych i szybko poprawisz swój włoski. Nawet nie myśląc o tym, będziesz przyswajał nowe słowa i wyrażenia w domu.

Wiele rozmów odbywa się przy stole wypełnionym makaronami i pizzą - bo jedzenie też jest bardzo ważne! Szybko zdasz sobie sprawę, że nie jadłeś jeszcze prawdziwego makaronu, dopóki nie spróbujesz włoskiego posiłku przyrządzonego w domu.

Get the real stories from our students

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 15-18 lat w momencie przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: Styczeń/sierpień/grudzień
 • Wymagania językowe: Dobry angielski, zalecana pewna znajomość włoskiego
 • Wiza: Tak
 • Kurs przygotowawczy: STS Welcome Camp w cenie
 • Rok szkolny: Wrzesień-czerwiec
 • Dzień szkolny: Zazwyczaj 08.00 - 13.00, poniedziałek-sobota
 • Przedmioty: Kursy obowiązkowe różnią się w zależności od szkoły
 • Wycieczki w kraju: Rzym i Toskania. Dodatkowy koszt
Nic na świecie nie mogło przebić czasu, który spędziłam na wymianie we Włoszech! / Rebecca Adams

Życie po szkole

Wielu z Twoich nowych przyjaciół będzie prawdopodobnie uprawiać jakiś rodzaj sportu. Jak możesz sobie wyobrazić, piłka nożna jest bardzo popularna w całym kraju. Nawet jeśli nie grasz, oglądanie meczu Serii A jest fajnym doświadczeniem. Inne popularne zajęcia to pływanie, siatkówka lub chodzenie na siłownię. Jeśli mieszkasz na północy, w pobliżu Alp i Dolomitów, przekonasz się, że narciarstwo jest bardzo popularne.

Najlepsze zakupy

Nie musisz być fanem sportu, aby cieszyć się życiem we Włoszech. Włosi uwielbiają spotkania towarzyskie i są dumni, że mogą pokazać Ci swoje ulubione miejsca i nie tylko swoją modę! Twoi nowi przyjaciele mogą zabrać Cię do najlepszych centrów handlowych w Twojej okolicy i pokazać Ci najbardziej unikalne butiki.

Czas na kawę

W niektóre dni po prostu będziesz mieć miłe i spokojne zajęcie. Dołącz do swoich przyjaciół, gdy pójdą do kawiarni! Włosi znają się na kawie. Możesz dostać idealne espresso, cappuccino lub macchiato gdziekolwiek się znajdziesz. Pamiętaj tylko, że jeśli zamówisz latte we Włoszech, prawdopodobnie zostaniesz poczęstowany szklanką mleka, ponieważ latte to włoskie słowo oznaczające mleko.

STS Welcome Camp w Europie

Twoja wymiana rozpoczyna się od naszego obozu powitalnego w Europie! Welcome Camp to najlepszy możliwy początek wymiany, wypełniony zwiedzaniem, seminariami, nowymi przyjaźniami i mnóstwem zabawy.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Dodatki

Czy jest jakaś część Włoch, która jest dla Ciebie szczególna? Jeśli tak, to w swojej aplikacji masz szansę poprosić o podanie miejsca, w którym chcesz spędzić wymianę licealną.

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
5 miesiące
Fall
2024
Od 9.900 €
10 miesiące
Fall
2024
Od 10.600 €
3 miesiące
Wiosna
2025
Od 8.750 €
5 miesiące
Wiosna
2025
Od 9.900 €
10 miesiące
Wiosna
2025
Od 10.600 €
5 miesiące
Fall
2025
Od 9.900 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 10.600 €
3 miesiące
Fall
2024
Od 8.800 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun