STS Education turns 65 - We have empowered young people since 1958!
Historia

  Zmienia życie od 1958 roku

  Od początku istnienia STS w 1958 roku, ponad milion młodych poszukiwaczy przygód miało okazję zobaczyć nowe miejsca, odkryć nowe kultury i nauczyć się nowych języków. Dokonali tego, nawiązując przyjaźnie na całym świecie, pokonując osobiste wyzwania, dochodząc do siebie po paskudnych oparzeniach słonecznych, wylewając łzy radości i przeżywając słodko-gorzkie pożegnania. Ale co najważniejsze, robili to wszystko, rozwijając międzykulturowe zrozumienie i poczucie globalnej wspólnoty. Jak się tu znaleźliśmy?

  STS Education skończył 65 lat wiosną 2023 r. Prześledź historię od pierwszej podróży językowej do dziś!

  Oczy na przyszłość

  Wszystko zaczęło się od proroczej wizji jednego człowieka, który przewidział, dokąd zmierza świat i co jest potrzebne całemu pokoleniu, by zmierzać ku lepszej przyszłości - przyszłości, w której komunikacja międzykulturowa, zrozumienie różnorodności i poczucie pokrewieństwa z całą ludzkością są kluczowe dla pokoju, dobrobytu i postępu. Lars Magnusson uczynił misją swojego życia przygotowanie młodych studentów do tej przyszłości i wpadł na rewolucyjny pomysł, coś, czego żadna firma nie zrobiła wcześniej na dużą skalę: zorganizował podróż dla młodych uczniów, aby odkrywać świat bez rodziców, rozwijać się jako istoty ludzkie, uczyć się języków i stać się obywatelami świata.

  Ta pierwsza podróż zabrała małą grupę szwedzkiej młodzieży do Mattsee w Austrii, aby cieszyć się kilkoma letnimi tygodniami razem i ćwiczyć swój niemiecki. Był to tak wielki sukces, że w następnym roku ponad 600 uczniów pojechało do Anglii, a liczba ta szybko wzrosła do ponad 2000 uczniów rocznie. Ten szybki wzrost pozwolił nam na rozszerzenie działalności na nowe obszary w ciągu kilku lat.

  Dziś koncentrujemy się wyłącznie na naszych podstawowych programach: podróżach językowych i wymianach dla szkół średnich. Robimy to, ponieważ wierzymy, że są to rzeczy, które mogą przynieść największe korzyści młodym uczniom. Jesteśmy przekonani, że nauka oparta na doświadczeniu jest najlepszym sposobem na rozwój, dojrzewanie, bycie wyzwaniem i zdobycie poczucia własnej wartości.

  Doświadczenie i zaangażowanie

  Można śmiało powiedzieć, że w ciągu dziesięcioleci naszej pracy widzieliśmy wszystko, to co dobre i to co złe. Na szczęście w przeważającej większości były to dobre chwile, ale skłamalibyśmy, gdybyśmy powiedzieli, że nie obyło się bez sporej części wyzwań. Jednak dzięki zaangażowaniu pełnego pasji kierownictwa i ciężkiej pracy zespołów ekspertów udało nam się je wszystkie pokonać. Wyciągnęliśmy również wnioski z przeszłości i staliśmy się silniejsi jako jednostki i jako organizacja.

  Ponad 60 lat po tej pierwszej podróży, STS Education jest nadal prowadzony przez tę samą rodzinę i kieruje się tymi samymi zasadami. Obecnie działamy w 11 krajach i każdego roku wysyłamy tysiące młodych studentów do 23 krajów świata na krótkoterminowe wyjazdy językowe i wymiany szkół średnich. Czas pokazał, że Lars Magnusson miał rację, a jego pierwotna misja jest teraz ważniejsza, bardziej istotna i pilniejsza niż kiedykolwiek. Jego wizja i pasja są nadal siłą przewodnią tego, co robimy i co uważamy za naszą misję, nasz obowiązek i nasz wielki przywilej.

  Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie następne 60 lat.

  Kilka ważnych kamieni milowych

  W naszej 62-letniej historii przeszliśmy przez wiele zmian i wiele rozwoju. Ewoluowaliśmy wraz z upływem czasu i dostosowywaliśmy nasze produkty do coraz bardziej połączonego świata. Oto niektóre z najważniejszych kamieni milowych w historii STS.


  1958

  Rozpoczyna się podróż: Lars Magnusson organizuje pierwszą na świecie międzynarodową młodzieżową wycieczkę językową. Uczniowie podróżują pociągiem z Göteborga w Szwecji do Mattsee w Austrii i spędzają kilka ciepłych letnich tygodni na doskonaleniu swoich umiejętności w zakresie języka niemieckiego.


  1959

  Już rok później wprowadzono wyjazdy językowe do Anglii i od razu popyt był fenomenalny: w tym samym roku podróżowało z nami 600 studentów. W ciągu kilku lat liczba podróżujących przekroczyła 2,000 każdego lata. Założyciel STS Lars Magnusson okazał się pionierem, a STS stał się pierwszą na świecie firmą oferującą podróże językowe.


  1968

  STS wchodzi na rynek międzynarodowy i do 1968 roku posiadamy biura w Norwegii, Danii, Finlandii, Niemczech i Włoszech.


  1971

  Wprowadzenie nowej koncepcji: programy wymiany szkół średnich w Stanach Zjednoczonych. Zainteresowanie międzynarodowe było duże i istniało zapotrzebowanie na nowe formy edukacji międzynarodowej.


  1976

  Anglia była najpopularniejszym kierunkiem, szczególnie Londyn i południowe wybrzeże. Każdy chciał poćwiczyć swój angielski i zatrzymać się u angielskiej rodziny goszczącej. Kursy sportowe takie jak golf, tenis, pływanie i jazda konna były również bardzo popularne.


  1980

  Do 1980 roku oferowaliśmy wyjazdy językowe do Anglii, Malty, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii i USA z ponad 50 miastami kursowymi.


  1982

  Prezydent USA utworzył Inicjatywę Wymiany Młodzieży, która przyczynia się do międzynarodowego zrozumienia poprzez wymianę. Przez lata studenci STS mieli okazję spotkać kilku prezydentów USA.


  1984

  Oferujemy europejskim uczniom wymianę szkół średnich w USA, Nowej Zelandii i Australii. Uczniowie z tych krajów zostali również zaoferowani do wymiany w Europie i USA. Najbardziej popularnymi krajami były Włochy, Francja i Szwecja.


  1995

  Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce odbyły się w Göteborgu, w Szwecji. STS pełnił rolę oficjalnego sponsora i oficjalnego eksperta językowego. Było nas 100 pracowników z całego świata. Podczas całego wydarzenia przewoziliśmy również zawodników po Gothenburgu oryginalnymi londyńskimi czerwonymi autobusamipiętrowymi.


  2002

  W latach 80-tych i 90-tych bardzo się rozwinęliśmy i do 2002 roku mieliśmy biura w 22 krajach na całym świecie, w tym w Korei Południowej i Chinach.


  2009

  Po 51 latach działalności obsłużyliśmy naszego milionowego klienta! Świętowaliśmy, oferując stypendium promujące międzynarodową wymianę i naukę.


  2017

  Wszystkie nasze ośrodki w Wielkiej Brytanii otrzymały akredytację British Council, najbardziej szanowaną na świecie akredytację dla Language Travel.


  2019

  Starając się zapewnić bardziej zrównoważone opcje, ponownie wprowadziliśmy podróże językowe pociągiem. Studenci wybierający się na lato do Brighton mogą teraz wybrać podróż pociągiem, a nie samolotem, z wielu miejsc w Europie.


  TERAZ

  Dziś nadal wzmacniamy pozycję młodych ludzi, znajdując nowe sposoby na ulepszenie naszych podróży oraz wprowadzając nowe produkty i nowe miejsca docelowe. Słuchamy tego, czego chcą nasi klienci, aby sprostać wymaganiom coraz bardziej żądnych przygód, pracowitych i wymagających młodych podróżników.