STS High School 14–18 years of age
Przeżyj amerykański sen!

Szkoła średnia w USA

Classic/Select
Wiek 15-18

Już teraz - zniżka w wysokości 500 €

USA to nasz najpopularniejszy kierunek i fantastyczny wybór na wymianę licealną. Obecnie mamy ofertę Early Bird, która daje 500 € rabatu przy rezerwacji do 15 sierpnia.

Oferta ta obejmuje:

 • USA Classic 10 miesięcy
 • Rok akademicki 2025/26
 • Przeloty, obóz powitalny w Nowym Jorku, zakwaterowanie u lokalnej rodziny goszczącej i w szkole średniej
 • 100% gwarancję placementu

Aplikuj do 15 sierpnia i wpisz kod EARLYBIRD25, aby skorzystać ze zniżki.

Szkoła średnia w USA

"To jak w filmie!" Tak często mówimy, kiedy rzeczywistość wydaje się być fikcją. Ale kiedy jesteś uczniem szkoły średniej w USA, bez względu na to, gdzie w kraju spędzasz rok wymiany, dowiesz się, że część tego, co widziałeś w filmach i w telewizji, jest rzeczywiście faktem. Na przykład duch szkoły, cheerleaderki, żółte autobusy i drużyny piłkarskie. One naprawdę istnieją i możesz tego wszystkiego doświadczyć w prawdziwym życiu.

Rok szkolny w USA to o wiele więcej niż na początku myślimy. To Twoja szansa, aby doświadczyć codziennego życia w amerykański sposób! Mieszkanie w USA pozwoli Ci poznać ludzi i kraj od środka. To naprawdę niesamowita okazja.

High School Classic

Program High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to iIdealny program dla tych, którzy tęsknią za prawdziwym doświadczeniem szkoły średniej za granicą i są gotowi na wszystkie niespodzianki, które może on przynieść . Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu znajdujemy Ci odpowiednią rodzinę goszczącą i szkołę. Szkoła I rodzina goszcząca może być , a co najlepsze, może to być w każdym dowolne miejscuce w USA:, od Gór Skalistych, przez pustynie Teksasu, po plaże Kalifornii! Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć swoim doświadczeniem z wymiany, to jest to program dla Ciebie.

System szkolnictwa w Stanach Zjednoczonych daje niemal nieograniczone możliwości. Dzięki Programowi High School Select umożliwiamy Ci wybór szkoły imiejsca, gdzie będziesz chciał mieszkać, tak abynajlepiej odpowiadała Twoim marzeniom i wymaganiom. 

High School Select

Dzięki Programowi High School Select możesz uczęszczać do szkoły prywatnej lub publicznej przez semestr, rok szkolny lub nawet kilka lat szkolnych. Masz również możliwość przedłużenia swojego programu, aby zdobyć świadectwo ukończenia szkoły średniej i ukończyć studia. To może zakwalifikować Cię do dalszej nauki w college'u lub na uniwersytetach w całych Stanach Zjednoczonych.

Prawo biznesowe, fotografia, projektowanie graficzne, nauki lotnicze lub kreatywne pisanie. Co wolałbyś studiować? Możesz również połączyć swoje ulubione przedmioty ze sportem lub innym zainteresowaniem. W niektórych szkołach będziesz musiał nosić mundurek, podczas gdy w innych będzie obowiązywał tylko dress code. Pomożemy Ci znaleźć szkołę, w której naszym zdaniem spędzisz najlepszy czas w swoim życiu.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Zostań prawdziwym Amerykaninem

USA to duży kontynent, z sześcioma strefami czasowymi i 50 różnymi stanami., Przekonasz się, że wszystkie stany od Alaski po Hawaje mają swoje własne tradycje i unikalne kultury. Szukaj przygód w Kolorado, ciesz się słonecznymi plażami Kalifornii, odwiedź ranczo w Teksasie i poznaj wielkie jeziora Michigan. Gdziekolwiek zabierze Cię rok wymiany, gdziekolwiek znajdziesz liceum, będzie to rok Twojego życia, który otworzy Ci oczy i da Ci trochę tej prawdziwej amerykańskiej wiary, że możesz zrobić wszystko!

Populacja: 327 mln
Powierzchnia: 9,8 mln km2
Stolica: Waszyngton
Największe miasto: Nowy Jork (8,5 mln)
Liczba stanów: 50
Waluta: Dolar amerykański
System miar: Jednostki brytyjskie / imperialne (cale, uncje)
Numer kraju: +1

Wolność, zajęcia i duch szkoły!

Kiedy jesteś studentem z wymiany w USA, Twoja szkoła będzie odgrywać główną rolę w Twoim nowym życiu. To tam będziesz mieć zajęcia szkolne, będzie to również miejsce na zajęcia pozalekcyjne i spędzanie czasu z przyjaciółmi. Niezależnie od tego, czy lubisz futbol amerykański, dramat, muzykę czy sztukę, na pewno znajdzie się dla Ciebie jakaś drużyna lub klub. Nauczyciele i uczniowie są dumni ze swoich szkół i wkrótce zrozumiesz dlaczego. Duch szkoły jest zaraźliwy!

Jesteś juniorem czy seniorem?

Amerykański system szkolnictwa jest podzielony na 12 klas, z czego szkoła średnia to klasy od 9 do 12. Uczniowie szkół średnich są podzieleni na cztery grupy zwane Freshmen, Sophmores, Juniors i Seniors. Studenci biorący udział w wymianie zostają najczęściej umieszczeni w grupach Juniors lub Seniors, co oznacza rok 11 lub 12. To gdzie zostaniesz przyporządkowany zależy od Twojego wieku, ocen, poziomu znajomości języka angielskiego i zasad obowiązujących w lokalnej szkole.

Wybierz kilka typowych amerykańskich przedmiotów

Bycie uczniem szkoły średniej w USA oznacza dużą swobodę w wyborze własnej ścieżki mieszanki edukacyjnej. Angielski, matematyka i czasami historia amerykańska to zazwyczaj przedmioty obowiązkowe. Oprócz nich możesz wybrać dodatkowe zajęcia, które wypełnią Twój harmonogram. Wybierz przedmiot, który już lubisz lub spróbuj czegoś typowo amerykańskiego, jak wystąpienia publiczne czy WOS po amerykańskurząd. Nauczyciele uwielbiają, gdy jesteś aktywny. Nie wstydź się podnosić ręki i zadawać pytań. Twój rok szkolny w USA nauczy Cię więcej niż mógłbyś sobie wyobrazić.

Twoja amerykańska rodzina goszcząca

Amerykanie są otwarci, przyjaźni i gościnni. Wszystkie nasze rodziny goszczące są starannie wybrane i zmotywowane. Cieszą się na spotkanie z Tobą. Szybko poczujesz się jak członek rodziny i doświadczysz ich kultury i tradycji od środka.

Weekendowe poranki w centrum handlowym, grill z sąsiadami i zajęcia z lokalnym klubem sportowym. Mieszkając u jednej z naszych starannie wybranych rodzin goszczących, będziesz żył życiem typowego Amerykanina. I z pewnością poczujesz się tam mile widziany. Amerykanie znani są ze swojego towarzyskiego i przyjaznego nastawienia, a Twoja rodzina goszcząca sprawi, że staniesz się naturalną częścią ich stylu życia i codziennej rutyny. Zaprowadzą Cię do ich ulubionego baru z lodami i restauracji z burgerami, a na kolacjach spotkasz ich przyjaciół i krewnych. Oczekuje się również, że będziesz regularnie pomagał im w pracach domowych - tak jak robisz to w domu.

Wszyscy nasi studenci w USA są umieszczani w rodzinach goszczących i lokalnych szkołach średnich za pośrednictwem naszego partnera STS Foundation. Dzięki prawdziwie oddanym lokalnym koordynatorom i ścisłej współpracy w całej organizacji, wszyscy są zaangażowani w znalezienie najlepszego miejsca dla Ciebie.

Typowe amerykańskie święta

Amerykanie są często bardzo dumni ze swojego kraju i jego tradycji. Niezależnie od tego, czy będziesz przebywał godzinę drogi od Nowego Jorku, na ranczu w Teksasie, w ogromnej rodzinie w Utah, czy w mniejszej w Wisconsin, będziesz tam podczas ich wielkich wydarzeń. Możesz liczyć na to, że będziesz częścią obchodów Halloween (cukierek albo psikus!), Święta Dziękczynienia, Dnia Pamięci (uhonorowanie weteranów wojskowych) i innych wielkich okazji, kiedy przyjaciele i rodzina spotykają się na wielkiej imprezie.

Get the real stories from our students

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 14-18,5 lat w momencie przyjazdu (14 was on the beginning)
 • Miesiąc wyjazdu: w zależności czy będzie to cały rok czy semester -Styczeń/Lipiec-Wrzesień
 • Wymagania językowe: Komunikatywna znajomość angielskiego
 • Wiza: TakJako dodatkowy koszt płatny do ambasady
 • Kurs przygotowawczy: STS Welcome Camp, w cenie
 • Rok szkolny: sierpień/wrzesień-maj/czerwiec
 • Dzień szkolny: Zazwyczaj 08.00 - 15.30
 • Przedmioty: Kursy obowiązkowe i fakultatywne
 • Popularne wycieczki w kraju: Hawaje i Kalifornia. Koszt nie wliczony w cenę programu.
Nic nie mówi o Ameryce tak bardzo jak piłka nożna. Od liceum po college, zabawa dla każdego! / Sussanah Olssen USA

Życie po szkole

Sport, przemówienia i debaty, sztuka, pisanie, projektowanie. W USA angażujesz się w zajęcia szkolne, gdy zwykłe lekcje kończą się na dany dzień. I możesz być pewien jednego: dla każdego i dla każdego zainteresowania znajdzie się coś specjalnego! Sport odgrywa ważną rolę w amerykańskich szkołach średnich.Możesz brać w nim udział jako zawodnik, ale takżewspierając z trybun swoich przyjaciół i szkolne drużynykibicując i dzieląc się szkolnym duchem.

Czas na studniówkę

Nie bez powodu Prom (coroczny tradycyjnybal) I Homecoming (zjazd byłych uczniów liceum) są częstymi tematami filmów.. Te okazje istnieją i zazwyczaj angażują wszystkich w szkole. Przygotowania zaczynają się miesiące wcześniej i są naprawdę atrakcją, na którą wszyscy czekają z niecierpliwością.

Podróżuj z nami po USA

Oczywiście spędzisz sporoteż trochę wolnego czasu w swoim nowym mieście. Bez względu na to, gdzie się zatrzymasz, będzie tam mnóstwo nowych i ekscytujących rzeczy do zrobienia. Jako STS Cchcemy również dać Ci szansę na zobaczenie czegoś więcej w nowym kraju.jeszcze większej części kraju. Oferujemy wiele różnych wycieczek po USA. Lista możliwości zależy od miejsca Twojego pobytu., ale pPrzykładem cieszących się popularnością wycieczekopularne przykłady to wycieczki na Hawaje, do Waszyngtonu, na Florydę i do Kalifornii (z wizytą w Disneylandzie w Hollywood). Rok wymiany to nie tylko szkoła, to także dobra zabawa!

STS Welcome Camp w Nowym Jorku

Zapewnij sobie najlepszy możliwy początek wymiany licealnej w Ameryce Północnej podczas naszego fantastycznego obozu powitalnego w Nowym Jorku. Razem z uczniami z całego świata będziesz miał okazję pozbyć się jet lagu i odkryć jedno z najfajniejszych miast na świecie.

Obóz powitalny jest wliczony w cenę dla wszystkich studentów uczestniczących w naszych klasycznych lub wybranych programach rozpoczynających się jesienią. Obóz powitalny nie jest wliczony w cenę, jeśli podróżujesz w semestrze wiosennym.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Dodatki

Zyskaj większą kontrolę nad swoim doświadczeniem związanym z wymianąy licealneją dzięki naszym wnioskom o umieszczenie w szkole, którą wybierzesz. Wybierz swoją lokalizację i zwiększ swoje szanse na spełnienie marzeń.   

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
5 miesiące
Fall
2025
Od 12.350 €
5 miesiące
Fall
2024
Od 13.090 €
10 miesiące
Fall
2024
Od 13.890 €
5 miesiące
Wiosna
2025
Od 13.090 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 12.750 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun