STS High School 14–18 years of age
Vive la France!

Szkoła średnia we Francji

Classic
Wiek 15-18

Około 85 milionów turystów z całego świata nie może się mylić - Francja to miejsce, które trzeba odwiedzić. Od dziesięcioleci kraj ten zajmuje miejsce numer 1 w corocznych statystykach Światowej Organizacji Turystyki. Nic dziwnego, że Francja jest ulubionym miejscem. Zakupy, moda i zwiedzanie w Paryżu, wspaniałe życie na plaży na Lazurowym Wybrzeżu, jazda na nartach we francuskich Alpach i piękne krajobrazy to tylko niektóre z rzeczy, które przyciągają obcokrajowców. Nie ulega również wątpliwości, że Francja jest numerem 1, jeśli chodzi o jedzenie. Czy spróbujesz takiego przysmaku jak escargots?).

High School Classic

High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy tęsknią za prawdziwym doświadczeniem szkoły średniej za granicą i są gotowi na wszystkie niespodzianki, które może przynieść. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu, dopasowujemy Cię do rodziny goszczącej i szkoły, a najlepsze jest to, że może to być w dowolnym miejscu we Francji, od regionu Paryża po dzikie wybrzeża Bretanii! Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć swoim doświadczeniem z wymiany, to jest to program dla Ciebie. 

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

"Parlez-vous français?"

Jako student wymiany we Francji poznasz ten kraj od środkanie tylko typowe atrakcje turystyczne. Jeśli masz za sobą co najmniej dwa lata nauki języka francuskiego możesz ubiegać się o miejsce w lyceum we Francji. Mieszkając tutaj będziesz stale doskonalić swoje umiejętności językowe.

Liczba ludności: 67 mln
Powierzchnia: 644 000 km2
Najdłuższa rzeka: Loara (1 000 km)
Najwyższa góra: Mont Blanc (4 800 m)
Stolica: Paryż (2,5 mln)
Waluta: Euro
Numer kierunkowy kraju: +33

Doskonała edukacja we Francji

Dwa lata nauki francuskiego to wszystko, czego potrzebujesz, aby zostać studentem wymiany we Francji, wraz z ambicją do nauki, oczywiście! Francuski system edukacji jest uważany za jeden z najlepszych na świecie. Rok spędzony we Francji będzie korzystny dla całej Twojej dalszej edukacji.

Le lycée

W 2019 roku francuski system edukacji przeszedł reformę, która umożliwia "à la carte" podejście do zajęć. Twoja szkoła zdecyduje o twoim umieszczeniu na podstawie twojego wniosku, wieku, ocen i poziomu językowego.

Twój plan zajęć

Jeśli zostaniesz umieszczony w klasie 11 lub 12, będziesz miał następujące przedmioty obowiązkowe: francuski, filozofia, historia/geografia, wychowanie obywatelskie, dwie lekcje języka obcego, wychowanie fizyczne, nauki ścisłe i humanistyczne. Oprócz tego możesz wybrać kilka dodatkowych zajęć w zależności od dostępności. 

Zazwyczaj chodzisz do szkoły sześć dni w tygodniu, jednak środy i soboty są zazwyczaj krótsze.

Życie z francuską rodziną

Rodzina jest dla Francuzów bardzo ważna, a życie toczy się wokół blisko związanego z nią gospodarstwa domowego. Jako nowy członek rodziny zostaniesz wprowadzony w kulturę francuską i typowe tradycje Twojej rodziny. Kiedy zbierzecie się przy stole, aby porozmawiać o swoim dniu, usłyszysz nowe słowa i wyrażenia, które wyostrzą Twoją znajomość języka.

To, co jest równie ważne dla Francuzów, to oczywiście jedzenie. To kulinarne serce świata z mnóstwem klasycznych potraw. Możesz zostać poczęstowany coq au vin, poulet basquaise lub boeuf bourguignon.

Północ, południe, farma czy miasto

To, jak będzie wyglądał Twój nowy dom, zależy od tego, gdzie zostaniesz umieszczony. Mieszkanie z rodziną na północy jest naturalnie zupełnie inne niż życie na południu. Mieszkanie na farmie na wsi to coś innego niż mieszkanie w mieście. Dobrze wiedzieć, że wiele francuskich rodzin ma zwierzęta domowe, oni na pewno kochają swoich czworonożnych przyjaciół. Jeśli masz jakieś alergie, proszę daj nam znać.

Hej, jesteśmy na TikToku!

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 15-18 lat w momencie przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: Styczeń/sierpień/grudzień
 • Wymagania językowe: Co najmniej 2 lata języka francuskiego
 • Wiza: Wymagana dla studentów spoza Europy
 • Kurs przygotowawczy: tak, STS Welcome Camp jest wliczony w cenę
 • Rok szkolny: Wrzesień - Czerwiec
 • Dzień szkolny: 08.00 - 18.00 (Mon, Tue, Thu, Fri) i 08.00 - 12.00 (Wed, Sat)
 • Przedmioty: Obowiązkowe i fakultatywne
 • Wycieczki w kraju: Lille, Nicea i Disneyland Paris. Dodatkowy koszt
Bądź odważny, podejmij ryzyko i bądź otwarty na to, co nadejdzie później - to będzie najbardziej satysfakcjonujące doświadczenie w historii! To mogę Ci obiecać :-) / Claire Thorrold

Czas wolny we Francji

Twój czas wolny we Francji będzie bogaty i zróżnicowany - i to od Ciebie zależy, co chcesz robić. Twoje opcje są niemal nieograniczone. Na przykład, jeśli lubisz zakupy, - domy towarowe i mniejsze butiki są pełne najnowszej mody. Twoja szafa stanie się pełna unikalnych francuskich ubrań.

Przytulne kafejki

Czy wiesz, że słowo café pochodzi z języka francuskiego? Jest to słowo, które stanie się dość standardowe w Twoim słownictwie, ponieważ odwiedzanie kawiarni z przyjaciółmi będzie czymś, co będziesz robić często. Spędzanie czasu w kawiarniach jest typowo francuskie. Zamówić café au lait i po prostu siedzieć i rozmawiać godzinami. Czy możesz wymyślić lepszy sposób na ćwiczenie swojego francuskiego?

Tour de France i wiele więcej

W pobliżu Alp, wśród sportów króluje wędkarstwo, narciarstwo i wspinaczka górska. W miarę posuwania się w kierunku południa rządzą sporty wodne i życie na plaży. Francuzi lubią wszelkiego rodzaju sporty, zarówno indywidualne, jak i zespołowe. Kolarstwo jest jednym z narodowych faworytów. Kiedy rozpoczyna się prestiżowy Tour de France, cały kraj śledzi zawody od początku do końca. Może to jest sport, którego chcesz spróbować podczas wymiany licealnej? 

Zobacz więcej Francji

Zapomnij na chwilę o szkole i pracach domowych i dołącz do jednej z naszych wycieczek po kraju. Będziesz podróżować z innymi studentami wymiany i zawsze z doświadczonymi przewodnikami. Harmonogram podróży obejmuje wycieczki do Lille i Paryża. Lokalny koordynator udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji. 

STS Welcome Camp w Europie

Twoja wymiana rozpoczyna się od naszego obozu powitalnego w Europie! Welcome Camp to najlepszy możliwy początek wymiany, wypełniony zwiedzaniem, seminariami, nowymi przyjaźniami i mnóstwem zabawy.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Dodatki

Czy masz już preferowaną lokalizację we Francji? Jeśli tak, masz szansę poprosić o podanie miejsca, w którym chcesz być umieszczony w swojej aplikacji.

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
5 miesiące
Fall
2024
Od 9.050 €
10 miesiące
Fall
2024
Od 10.550 €
5 miesiące
Wiosna
2025
Od 9.050 €
5 miesiące
Fall
2025
Od 9.050 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 10.550 €
10 miesiące
Wiosna
2025
Od 11.250 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun