STS High School 14–18 years of age
Ekscytujące nowe życie

Życie w innym kraju

Możesz doświadczyć mnóstwa zabawnych rzeczy, stworzyć wiele niesamowitych wspomnień i nauczyć się nowego języka. Ponadto poznasz nowych ludzi i nową kulturę.

Czasami możesz również napotkać sytuacje, do których nie jesteś przyzwyczajony w domu. Możesz pomagać w domu z rodziną goszczącą bardziej niż jesteś do tego przyzwyczajony i być może będziesz musiał wracać do domu wcześniej. Jedzenie może być inne i być może będziesz musiał poprosić o pozwolenie na udział w innych zajęciach. Ale na tym też polega urok: każdy kraj ma inną kulturę i właśnie tego można doświadczyć podczas roku spędzonego jako student na wymianie.

Prowadząc otwarty dialog z rodziną goszczącą i rozumiejąc, czego się od Ciebie oczekuje, będzie mniej nieporozumień i zderzeń kulturowych. Rodzina goszcząca jest dla Ciebie i jest za Ciebie odpowiedzialna przez cały okres Twojego pobytu. Prowadząc jasny dialog, zrozumiecie się nawzajem. Wspólnie znajdziecie drogę , nawet jeśli zasady mogą różnić się od zasad obowiązujących w domu.

Mieszkanie z rodziną goszczącą

Bez względu na to, gdzie pojedziesz na wymianę, będziesz mieszkać z lokalną rodziną goszczącą. Możesz być nieco zdenerwowany wyjazdem do nowego miejsca i mieszkaniem z ludźmi, których nigdy wcześniej nie spotkałeś, ale faktem jest, że rodzina goszcząca często staje się najbardziej niezapomnianą i znaczącą częścią całego doświadczenia związanego z wymianą. Właśnie dlatego starannie wybieramy rodziny goszczące i dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć odpowiednią rodzinę dla Ciebie, często we współpracy z lokalnymi organizacjami i pracownikami w okolicy.

Rodziny goszczące mogą się różnić, tak jak rodziny różnią się w Twoim kraju. Są rodziny o zainteresowaniach sportowych, ale też i takie, które spędzają dużo czasu w domu i ogrodzie. Są rodziny, które angażują się w wolontariat lub w lokalne imprezy. Konstelacje rodzin mogą być rozmaite. Wszystkie rodziny są zawsze szczerze zainteresowane swoimi nowymi członkami rodziny, a Twój przyjazd najprawdopodobniej będzie początkiem przyjaźni na całe życie.

Poczuj się jak w domu. Komunikuj się. Pomagaj w pracach domowych i przestrzegaj zasad panujących w domu, tak jak w domu z własną rodziną. W zamian zyskasz unikalny wgląd w nowy styl życia i kulturę, która różni się od masowej turystyki, której zazwyczaj doświadczasz podczas podróży. Może chcesz doświadczyć Święta Dziękczynienia w USA, popołudniowej herbaty na wyspachlub obejrzeć mecz piłki nożnej we Włoszech? Każdy kraj ma swój urok i obiecujemy, że będziecie mieć razem mnóstwo wspaniałych wspomnień!

Rodzina goszcząca jest odpowiedzialna za Ciebie oraz za wyżywienie i zakwaterowanie podczas całego Twojego pobytu. Ty jesteś odpowiedzialny za inne koszty, takie jak produkty higieniczne, bilety autobusowe, zajęcia rekreacyjne, podróże, odzież i inne. Rodzina goszcząca decyduje o tym, kiedy powinieneś być w domu i w czym powinieneś pomóc- tak jak robią to Twoi rodzice w domu. Docenią Twój udział w różnych zajęciach i tradycjach rodzinnych, ale oczywiście będziesz mieć również czas na własne zajęcia w wolnym czasie. Zawsze informuj rodzinę goszczącą, dokąd się wybierasz i pamiętaj, że bardzo chciałaby poznać Twoich nowych przyjaciół.