STS High School 14–18 years of age
Przygoda we wspaniałej scenerii!

Szkoła średnia w Nowej Zelandii

Classic/Select
Wiek 15-18

To długa podróż, ale obiecujemy, że warto. Nowa Zelandia, 1500 kilometrów na wschód od Australii, składa się z dwóch głównych wysp i mnóstwa mniejszych, z których wszystkie są niesamowicie piękne. Jeśli oglądałeś nowozelandzkie filmy Petera Jacksona o Tolkienie: "Władca Pierścieni" lub "Hobbit", rozpoznasz niektóre góry, rzeki i łąki z filmów. Ale ta kraina nie jest tylko z filmów, jest prawdziwa i może być Twoim nowym domem!

High School Classic

Program High School Classic to tradycyjny program wymiany, który wybiera większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy pragną zdobyć doświadczenie w szkole średniej za granicą i są otwarci na wszystkie sytuacje, jakie może przynieść ta wymiana. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu dopasowujemy Cię do rodziny goszczącej i szkoły- może to być dowolne miejsce w Nowej Zelandii! Jeśli szukasz przygody i jesteś otwarty na niespodzianki podczas wymiany licealnej, to jest to program dla Ciebie.

High School Select

Dzięki naszemu programowi High School Select, możesz mieć dopasowaną do siebie wymianę licealną,. Ty tworzysz listę tego, co jest dla Ciebie najważniejsze, a my pomożemy Ci znaleźć odpowiednią szkołę. Nasze starannie wybrane szkoły mogą znajdować się w miastach takich jak Auckland, Wellington czy Dunedin, na południu kraju lub w dzikim Westland, który ma zachwycające krajobrazy.

W Nowej Zelandii istnieją zarówno opcje publiczne, jak i prywatne, a także szkoły dla chłopców, dziewcząt lub obu płci. Znajdziemy tą, która najbardziej Ci odpowiada.

Rok, którego nigdy nie zapomnisz

Czeka Cię ekscytujący czas w szkole, zwłaszcza, że będziesz uczęszczał na kilka “elective courses” - kursów, które sam wybierzesz. Wśród naszych propozycji znajdziesz Outdoor Education Program, który jest świetnym sposobem na połączenie wysokiej jakości studiów ze sportami ekstremalnymi. Sport jest oferowany praktycznie w każdej szkole w Nowej Zelandii. Możesz na przykład grać w rugby, piłkę siatkową, piłkę nożną lub hokej.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Narciarstwo i surfing

Na Wyspie Północnej panuje ciepły klimat, a na Wyspie Południowej, bliżej Antarktydy, znajdują się fiordy, stoki narciarskie i lodowce. To, co jest tak wspaniałe w tym kraju, to fakt, że możesz jeździć na nartach na wulkanie i zabrać swoją deskę surfingową i złapać idealną falę na wybrzeżu, wszystko w tym samym dniu! To zdecydowanie kraina kontrastów.

Pory roku są odwrócone w stosunku do tych na półkuli północnej. Kiedy w Europie jest zima, w Nowej Zelandii jest lato. I na odwrót. Upewnij się, że spakowałeś się odpowiednio do pory roku i przygotuj się na nadchodzącą przygodę!

Liczba ludności: 4,7 mln
Powierzchnia: 268 000 km2
Stolica: Wellington
Język: angielski. Inne języki urzędowe to Maori i nowozelandzki język migowy.
Ruch drogowy: ruch lewostronny
Waluta: Dolar nowozelandzki (NZD)
Kod kraju: +64

Szkoła w Nowej Zelandii

Wysokiej jakości system szkolny, szeroki wachlarz opcji sportowych i mundurki szkolne, które jednoczą uczniów i dają im coś, z czego mogą być dumni - tak podsumowalibyśmy szkołę średnią w Nowej Zelandii.

Szkoła średnia na sposób Kiwi

System edukacji w Nowej Zelandii obejmuje 13 stopni. Ostatnie pięć lat to szkoła średnia i jako student z wymiany często trafia się do jednej z wyższych klas. Jeśli jesteś umieszczony w ostatniej klasie masz szanse uczestniczyć w balu, który często jest uważany za wydarzenie roku.

W większości szkół średnich angielski, matematyka i nauki ścisłe są przedmiotami obowiązkowymi. Aby uzyskać pełny plan szkolny, wybierz cztery lub pięć kolejnych przedmiotów. Jest to świetna okazja do nauki czegoś, czego nie doswiadczysz w kraju..

Złóż wniosek w terminie

Ponieważ Nowa Zelandia leży na półkuli południowej i pory roku różnią się od Europy, szkoły mają wakacje letnie w grudniu. W styczniu ponownie rozpoczyna się rok szkolny. Nasze programy w Nowej Zelandii trwają trzy semestry, a jako student wymiany masz możliwość rozpoczęcia nauki w styczniu lub lipcu.

Aby zakwalifikować się do złożenia wniosku musisz wykazać się podstawową znajomością języka angielskiego. Jeśli tak jest, to po prostu wyślij swoje zgłoszenie już dziś. Miejsca dla uczniów z wymiany w lokalnych szkołach są ograniczone, więc zabezpiecz swoje miejsce już dziś!

Twoja rodzina kiwi

Nowozelandczycy często określani są mianem kiwi. Nasze rodziny goszczące kiwi mieszkają zarówno na Wyspie Południowej jak i Północnej. Zazwyczaj mieszkają na terenach wiejskich lub w małych miastach, ale niektórzy mieszkają w dużych miastach.

Nie ma czegoś takiego jak typowa nowozelandzka rodzina. Każdy jest inny i może mieć małe dzieci, nastolatków, dorosłe dzieci lub nie mieć ich wcale. Ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: zostały starannie wybrane i zapraszają do odwiedzenia ich domów.

Informacje wewnętrzne

Nowozelandzkie rodziny spędzają dużo czasu ze swoimi przyjaciółmi i chętnie pokażą Ci swój kraj. Nowozelandczycy są bardzo oddani, mogą być dość impulsywni i spontaniczni, uwielbiają różne aktywności. Otwórz swój umysł na wszystkie wrażenia - być może znajdziesz nowe ulubione hobby!

Hej, jesteśmy na TikToku!

Krótkie fakty

 • Kurs przygotowawczy: Welcome Camp zawarty w cenie programu
 • Kto może jechać: 15-18 lat w momencie przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: lipiec i styczeń
 • Wiza: tak, wymagana
 • Rok szkolny: rok szkolny w Nowej Zelandii trwa od lutego do grudnia.
 • Godziny zajęć w szkole w tygodniu: ok. 37 h
 • Przedmioty: niektóre obowiązkowe i wiele przedmiotów fakultatywnych
 • Wycieczki krajowe: Wyspa Północna w kwietniu, Wyspa Południowa we wrześniu. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Naprawdę ekscytujący czas wolny

Lubisz przygody? Nie? Odważ się spróbować czegoś nowego, bo w Nowej Zelandii opcje są nieskończone. Kraj ten jest domem dla wielu sportów ekstremalnych, takich jak skydiving, white water rafting i bungee jumping, które tak naprawdę pochodzą z Nowej Zelandii. Oczywiście, są też bardziej uspokajające rzeczy do zrobienia. Dlaczego nie spróbować gry w golfa, żeglowania lub kąpieli w gorących źródłach?

Jeśli lubisz magiczny świat Tolkiena, pobyt w Nowej Zelandii będzie spełnieniem Twoich marzeń. Piękne i dramatyczne miejsca przedstawione w filmach są prawdziwe i idealne na wycieczkę, gdy nie ma szkoły.

Spróbuj czegoś innego

Zabawny fakt o Nowej Zelandii: liczba owiec w kraju jest 15 razy większa niż liczba mieszkańców. Yep, wszędzie zobaczysz wełniane słodkie owce. Są konkursy strzyżenia owiec - tak, to faktycznie prawda.. Może chcesz startować w zawodach w strzyżeniu owiec? Strzyżenie wełny jest trudniejsze niż myślisz. Zaryzykuj i spróbuj czegoś innego - niepowtarzalnego doświadczenia.

Wybierz się na wycieczkę podczas czasu wolnego

W Nowej Zelandii wszyscy nasi studenci z wymiany mogą wybrać się na zwiedzanie Wyspy Północnej w kwietniu i Wyspy Południowej we wrześniu/październiku. Wycieczki są dodatkowo płatne, a opłata obejmuje transport autokarowy, zakwaterowanie, większość posiłków obiadowych i śniadaniowych oraz zajęcia dodatkowe.

Wycieczka na Wyspę Południową to 11-dniowa przygoda pozwalająca poznać dziką Nową Zelandię z lodowcami i spektakularnymi krajobrazami. Możesz zobaczyć wieloryby i lwy morskie. Fantastyczną przygodą jest również 11-dniowa wycieczka na Wyspę Północną. Zwiedzamy stolicę kraju Wellington, największe miasto kraju Auckland i cieszymy się przyjemnym klimatem i pięknym wybrzeżem.

Welcome Camp w Auckland

Po przyjeździe do Nowej Zelandii uczniowie spędzają kilka dni w mieście Auckland. Otrzymasz przydatne informacje i porady dotyczące kultury i życia codziennego, a także mozliwość zwiedzenia stolicy Nowej Zelandii.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
3 Terms
Fall
2024
Od 16.800 €
2 Terms
Fall
2024
Od 15.350 €
2 Terms
Fall
2025
Od 15.350 €
3 Terms
Fall
2025
Od 16.800 €
3 Terms
Wiosna
2025
Od 17.600 €
2 Terms
Wiosna
2025
Od 16.150 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun