STS High School 14–18 years of age
Kto może studiować przez rok za granicą?

Kto może złożyć wniosek?

Spędzenie roku jako student z wymiany daje ogromne możliwości. Najważniejsze jest to, że jesteś ciekawy i masz otwarty umysł. Jest to sposób na doświadczenie mnóstwa nowych, niesamowitych rzeczy, których nigdy nie doświadczyłbyś w domu.

Ważne jest, abyś nam je ujawnił, abyśmy mogli znaleźć rodzinę i szkołę, która spełni Twoje oczekiwania. Pamiętaj również, że niektóre kraje wymagają szczepionek, abyś mógł zostać tam przyjęty.

Ile muszę mieć lat?

Zazwyczaj masz od 14 do 18 lat, kiedy zaczynasz rok za granicą, ale to może się różnić w zależności od systemu szkolnictwa w różnych krajach. Więcej informacji znajdziesz na stronach kraju, który Cię interesuje. Pamiętaj, że mogą być dodatkowe opłaty, jeśli masz już 18 lat.

Jakie umiejętności językowe są wymagane?

Podstawowy angielski jest wymagany na wszystkich naszych kierunkach. Oznacza to, że powinieneś umieć mówić, czytać i pisać w podstawowym zakresie po angielsku. W krajach nieanglojęzycznych wymagania są różne. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronach opisujących interesujący Cię kraj.
Musisz również przejść rozmowę kwalifikacyjną z nami, a niektóre miejsca wymagają dodatkowego testu online lub rozmowy przez Skype.

Jakie oceny są potrzebne?

Aby zostać przyjętym, musisz mieć co najmniej ocenę pozytywną ze wszystkich przedmiotów. Jeśli masz niższe oceny z jakiegoś przedmiotu, skontaktuj się z nami, a my możemy przeprowadzić indywidualną ocenę. Zawsze zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc jak największej liczbie osób dostać się na roczne studia za granicą.

Pytania? Skontaktuj się z nami!