STS High School 14–18 years of age
Doświadczenie, rozwój, znajomość języka

Co wyniosę z roku za granicą?

Kiedy wrócisz z roku wymiany w szkole średniej, zdasz sobie sprawę, jak wiele dało Ci mieszkanie i studiowanie za granicą: nowych przyjaciół, nowe umiejętności językowe, doświadczenie różnych kultur, większą pewność siebie, mnóstwo zabawnych doświadczeń i wspaniałe wspomnienia. Będziesz mieć również fantastyczne międzynarodowe doświadczenie, które możesz dodać do swojego CV - a to naprawdę jest zaletą w przyszłości.

Dodatkowo otrzymasz:

  • Start z głową. Doświadczenie związane z mieszkaniem i studiowaniem za granicą oraz płynne posługiwanie się innym językiem daje wiele korzyści. To będzie się wyróżniać, gdy będziesz ubiegać się o studia wyższe i pracę w przyszłości!
  • Rozwój osobisty. Bycie ciekawym świata i stawianie sobie wyzwań wzbogaci Twoje życie. Pomoże Ci to rozwinąć wiele cech, które są poszukiwane w życiu zawodowym, takich jak niezależność, umiejętności społeczne i podejmowanie inicjatywy.
  • Międzynarodowa sieć przyjaciół. Zyskasz dodatkową rodzinę i nowych najlepszych przyjaciół w innym kraju. Pamiętaj, aby pozostać w kontakcie, ponieważ posiadanie przyjaciół na całym świecie to wspaniały atut. Międzynarodowa sieć jest nieoceniona, zarówno w życiu prywatnym, jak i w przyszłej karierze.
  • Nowe spojrzenie na własną kulturę. Studiowanie w innym kraju pomoże Ci poszerzyć swój pogląd na świat. Zobaczysz własną kulturę nowymi oczami i nauczysz się wiele o sobie. Co podoba Ci się w Twoim nowym kraju? Co jest inne? Fajnie jest też móc dzielić się tradycjami i wartościami swojego kraju, kiedy jesteś daleko.