STS High School 14–18 years of age
Przeżyj rok w Australii!

Szkoła średnia w Australii

Select
Wiek 15-18

Australia jest narodem zamożnym, ale też uprzemysłowionym, z nowoczesnymi obszarami miejskimi. Innymi słowy, nowoczesny kraj z ekscytującymi dużymi miastami. Ale to także duży kontynent z fantastyczną dziką przyrodą, rafami koralowymi, ośnieżonymi górami i wielkimi otwartymi przestrzeniami. Są tu zarówno pustynie jak i lasy deszczowe, dwa zupełne przeciwieństwa, które bardzo dobrze podsumowują, że w Australii odnajdziesz wszystko!

Wybierz swoją przygodę z Programem Select

Rok za granicą w Australii będzie pełen nowych doświadczeń. Pojedziesz na drugi koniec planet!

Z Programem Select High School w Australii, wybierasz stan, w którym chcesz się uczyć. Następnie w oparciu o Twoje zainteresowania i życzenia znajdziemy dla Ciebie odpowiedniąszkołę, . Przeczytaj więcej poniżej i skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji - możemyzapewnić Ci coś czego szukasz, będzie to idealny rok za granicą dla Ciebie!

Gdzie w Australii możesz pojechać?

High School Select

Kiedy zdecydujesz się spędzić swój rok jako student wymiany w Australii, będziesz uczestniczyć w programie, który jest dostosowany do Ciebie. Kiedy już powiesz nam, czego oczekujesz , pomożemy Ci znaleźć idealną szkołę. Wykorzystaj szansę i rozpocznij przygodę z nauką na Antypodach!

Najlepsze dla Ciebie

Które szkoły są najlepsze? To zależy od Twoich zainteresowań i preferencji. W Australii możesz wybrać szkołę na podstawie preferowanej lokalizacji,I wyboru przedmiotów, ktorych chcesz się uczyć a także zajęć, które oferuje szkoła. Niektóre szkoły zaoferują Ci konktretnesporty lub aktywności. Inne zaoferują przedmioty, które mogą Cię zainteresować, takie jak multimedia, surfing, biologia morska, teatr czy sztuka. Jesteśmy pewni- szybko znajdziesz szkołę idealną dla siebie!

Wybierz swój stan

Dzięki STS możesz wybierać spośród różnych stanów w Australii. Każdy stan ma unikalne walory, inne atrakcje, a także możliwości.Gdziekolwiek się znajdziesz, cokolwiek wybierzesz, będziesz miał niezapomniane doświadczenie.

Nowa Południowa Walia, we wschodniej Australii, to m.in. duże miasta, ale także piękne plaże, parki narodowe i ośrodki narciarskie. Australia Południowa oferuje fascynujące krajobrazy, unikalną florę i faunę. Będziesz mógł na żywo zobaczyć koale, kangury i delfiny. W stanie tym organizowane są też liczne festiwale, które dostarczą Ci niezapomnianych wrażeń. W Wiktorii będziesz mógłzobaczyć oszałamiające krajobrazy, przemierzysz nie raz piękne nadmorskie drogi, udasz się na pewno do Melbourne, jednego z najbardziej ukochanych miast świata. Wreszcie Tasmania, cud natury z jej stromymi górami, chropowatymi wybrzeżami i dziewiczymi leśnymi szlakami oraz epickimi wodospadami.

Który z tych wszystkich niesamowitych stanów chciałbyś nazwać domem? Wybór należy do Ciebie!

Spotkajmy się

Proszę, oto Twoja broszura

Zamów teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Zejdź pod ziemię- czy wiesz, co to znaczy?

Kontynent Australia znajduje się po drugiej stronie świata, co oznacza, że pory roku są odmienne od tego, do czego jesteśmy w Europie przyzwyczajeni. Gdy w Europie kończy się lato, w Australii właśnie się zaczyna. Choć będziesz tak daleko od domu, szybko odnajdziesz swoje miejsce w nowym klimacie. Wielokulturowa populacja ma opinię przyjaznej i mało zestresowanej. Australijczycy są znani z tego, że są gościnniI, chętnie zaproszą Cię do poznania ich stylu życia. Kraina "down under" czeka na Ciebie, abyś przyjechał i nauczył się nowego sposobu życia.

Powierzchnia: 7 692 km2
Liczba ludności: 24 mln
Stolica: Canberra
Język: angielski
Największe miasto: Sydney (4,9 mln)
Kod kraju: +61

Szkoła w Australii

System edukacji w Australii jest jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych na świecie. Tysiące studentów z wymiany studiuje co roku w szkołach średnich i uniwersytetach w Australii. Jest tu wiele nowoczesnych szkół z dużymi i dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi.

Wakacje letnie w grudniu

Szkoła średnia w Australii obejmuje ostatnie pięć lat 12-letniego systemu szkolnego. Większość studentów z wymiany jest umieszczona w klasie 11, niektórzy w klasie 10 i kilku w klasie 12. Ponieważ pory roku są odwrócone w porównaniu z Europą, Australijczycy mają dwumiesięczne wakacje letnie od grudnia do stycznia.Nowy rok szkolny zaczyna się w styczniu i kończy w grudniu. Jako student wymiany STS możesz zacząć swój pobyt w styczniu lub lipcu.

Jeśli jesteś umieszczony w klasie 10, większość przedmiotów jest obowiązkowa. Są to przedmioty takie jak: angielski, matematyka i geografia. W klasie 11 język angielski jest często jedynym przedmiotem obowiązkowym. Pozostałe przedmioty wybierasz sam. Będziesz zaskoczony szeroką gamą oferowanych kursów i sportów, takich jak biologia morska, multimedia, teatr, język indonezyjski, studia aborygeńskie, surfing, nurkowanie i sztuki performatywne.

Co nosisz do szkoły?

W większości australijskich szkół średnich uczniowie muszą kupić sobie szkolny mundurek. Nie musisz więc martwić się o to, co założyć pierwszego dnia w szkole. Wystarczy, że założysz mundurek, a staniesz się jednym z wielu nowych przyjaciół z Aussie!

Ciepłe i gościnne rodziny

Australijczycy są życzliwi, opiekuńczy i gościnni. Kraj jest wielokulturowy, ponieważ większość ludności przyjechała tutaj z różnych części świata. Zaowocowało to otwartym umysłem tych ludzi. Twoja starannie wybrana rodzina goszcząca na pewno będzie towarzyska, przyjazna i będzie miała duże poczucie humoru. Szybko przekonasz się, że większość Australijczyków lubi żartować - nawet na własny temat!

Nasze australijskie rodziny

Większość australijskich rodzin prowadzi aktywne życie i prawie na pewno będziecie razem wychodzić na wycieczki lub pikniki. Może to będzie wycieczka na pobliską plażę lub wycieczka rowerowa w góry. W weekendy wiele rodzin uprawia różne sporty. Dołącz do nich,i doświadcz życia w Australii na ich sposób!

Hej, jesteśmy na TikToku!

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 15-18 lat w momencie przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: Styczeń, kwiecień, lipiec, październik
 • Wymagania językowe: Dobra znajomość angielskiego
 • Wiza: Tak. Dodatkowy koszt
 • Kurs przygotowawczy: STS Welcome Camp w cenie
 • Rok szkolny: styczeń/luty - grudzień
 • Dzień szkolny: Zazwyczaj 09.00-16.00
 • Przedmioty: Obowiązkowe i fakultatywne
 • Wycieczki po kraju: W zależności od regionu, np. Great barrier Reef, Ayers Rock - The Outback. Dodatkowy koszt
Nigdy nie zapomnę, kiedy poszedłem nurkować na Wielkiej Rafie Koralowej / Yannis

Czas wolny w Australii

W Australii popularne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W dużej mierze dzięki wspaniałemu klimatowi. Dlatego audtralijczycy są bardzo aktywni. Grillowanie, uprawianie sportów i wypady w australijską dzicz to jedne z najczęstszych alternatyw. Na pewno nie przegapisz tych unikalnych możliwości, jakie da Ci pobyt w Australii. Czy kiedykolwiek widziałeś misia koala lub kangura? Cóż, teraz jest na to czas!

Sport w zależności od pory roku

Niezależnie od tego czy jesteś sportowcem czy nie, australijski entuzjazm zapewne sprawi, że z ciekawością spróbujesz, a może po prostu obejrzysz, niektóre z najpopularniejszych sportów w tym kraju. Rugby, golf i australijska piłka nożna rozgrywane są zimą, a krykiet, snorkeling, żeglarstwo, tenis i siatkówka latem. Linia brzegowa jest pełna wspaniałych plaż, idealnych dla każdego rodzaju aktywności wodnej. Jeśli wolisz jeździć na nartach, znajdziesz wspaniałe ośnieżone stoki w górach.

To, jakie zajęcia pozaszkolne możesz wybrać w swojej okolicy, wkrótce stanie się jasne. Twoja rodzina goszcząca może udzielić Ci wskazówek i poinformować Cię o siłowniach, stajniach jeździeckich, drużynach piłki ręcznej lub lekcjach karate w okolicy.

Podróżowanie w Australii

Jeśli zostaniesz w Australii przez cały rok, będziesz miał możliwość wzięcia udziałuw dwóch niesamowitych, dodatkowych wycieczkach. Podczas przerwy szkolnej we wrześniu, pakujemy nasz sprzęt pływacki i sportowy, aby odwiedzić Queensland i Wielką Rafę Koralową. Zajęcia będą dotyczyły głównie życia na plaży i uprawiania sportów wodnych. W kwietniu nadejdzie czas na kolejną przerwę i kolejną podróż, tym razem na dwa tygodnie. Wyruszymy do australijskiego Outbacku, zwiedzimy Uluru (Ayers Rock), pojedziemy wzdłuż Great Ocean Road i zatrzymamy się w super ekscytującym Sydney. Te wycieczki będą jednak dodatkowo płatne.

STS Welcome Camp

Welcome Camp to świetny początek Twojej przygody w Australii.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony nclusief vliegbelasting - Klar PL: W tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun