STS High School 14–18 years of age
Przeżyj rok w Australii!

Szkoła średnia w Australii

Classic/Select
Wiek 15-18

Australia to kraj o zróżnicowanym krajobrazie. Oprócz znanych miast, plaż i dzikiej przyrody, znajdziesz tu także wspaniałe rafy koralowe, ośnieżone góry, pustynie i lasy deszczowe - całkowite przeciwieństwa, które wyraźnie pokazują, że Australia ma wszystko. To długa podróż, ale obiecujemy, że warto!

High School Classic

Program High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to iIdealny program dla tych, którzy tęsknią za prawdziwym doświadczeniem szkoły średniej za granicą i są gotowi na wszystkie niespodzianki, które może on przynieść . Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu znajdujemy Ci odpowiednią rodzinę goszczącą i szkołę. Szkoła I rodzina goszcząca może być , a co najlepsze, może to być w każdym dowolne miejscuce w Australia. Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć swoim doświadczeniem z wymiany, to jest to program dla Ciebie.

Wyjeżdżając do Australii z naszym programem Classic, musimy otrzymać Twoje zgłoszenie do 15 stycznia na jesienny program , a na wiosenny program do 15 sierpnia.

Wybierz swoją przygodę z Programem Select

STS High School Select to wybór dla tych, którzy chcą zdecydować, w której szkole i mieście chcą się uczyć. Oznacza to, że jako uczeń na wymianie możesz zdecydować, jak ma wyglądać Twój rok na wymianie. Powiedz nam, czego, a my pomożemy Ci znaleźć idealną szkołę, abyś przeżył najwspanialszy rok za granicą. Skorzystaj z szansy i rozpocznij przygodę z nauką!

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Zejdź pod ziemię- czy wiesz, co to znaczy?

Kontynent Australia znajduje się po drugiej stronie świata, co oznacza, że pory roku są odmienne od tego, do czego jesteśmy w Europie przyzwyczajeni. Gdy w Europie kończy się lato, w Australii właśnie się zaczyna. Choć będziesz tak daleko od domu, szybko odnajdziesz swoje miejsce w nowym klimacie. Wielokulturowa populacja ma opinię przyjaznej i mało zestresowanej. Australijczycy są znani z tego, że są gościnniI, chętnie zaproszą Cię do poznania ich stylu życia. Kraina "down under" czeka na Ciebie, abyś przyjechał i nauczył się nowego sposobu życia.

Powierzchnia: 7 692 km2
Liczba ludności: 24 mln
Stolica: Canberra
Język: angielski
Największe miasto: Sydney (4,9 mln)
Kod kraju: +61

Szkoła w Australii

System edukacji w Australii jest jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych na świecie. Tysiące studentów z wymiany studiuje co roku w szkołach średnich i uniwersytetach w Australii. Jest tu wiele nowoczesnych szkół z dużymi i dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi.

Wakacje letnie w grudniu

Szkoła średnia w Australii obejmuje ostatnie pięć lat 12-letniego systemu szkolnego. Większość studentów z wymiany jest umieszczona w klasie 11, niektórzy w klasie 10 i kilku w klasie 12. Ponieważ pory roku są odwrócone w porównaniu z Europą, Australijczycy mają dwumiesięczne wakacje letnie od grudnia do stycznia.Nowy rok szkolny zaczyna się w styczniu i kończy w grudniu. Jako student wymiany STS możesz zacząć swój pobyt w styczniu lub lipcu.

Jeśli jesteś umieszczony w klasie 10, większość przedmiotów jest obowiązkowa. Są to przedmioty takie jak: angielski, matematyka i geografia. W klasie 11 język angielski jest często jedynym przedmiotem obowiązkowym. Pozostałe przedmioty wybierasz sam. Będziesz zaskoczony szeroką gamą oferowanych kursów i sportów, takich jak biologia morska, multimedia, teatr, język indonezyjski, studia aborygeńskie, surfing, nurkowanie i sztuki performatywne.

Co nosisz do szkoły?

W większości australijskich szkół średnich uczniowie muszą kupić sobie szkolny mundurek. Nie musisz więc martwić się o to, co założyć pierwszego dnia w szkole. Wystarczy, że założysz mundurek, a staniesz się jednym z wielu nowych przyjaciół z Aussie!

Ciepłe i gościnne rodziny


Australijczycy są życzliwi, opiekuńczy i gościnni. Kraj jest wielokulturowy, ponieważ większość ludności przyjechała tutaj z różnych części świata. Zaowocowało to otwartym umysłem tych ludzi. Twoja starannie wybrana rodzina goszcząca na pewno będzie towarzyska, przyjazna i będzie miała duże poczucie humoru. Szybko przekonasz się, że większość Australijczyków lubi żartować - nawet na własny temat!

Nasze australijskie rodziny

Większość australijskich rodzin prowadzi aktywne życie i prawie na pewno będziecie razem wychodzić na wycieczki lub pikniki. Może to będzie wycieczka na pobliską plażę lub wycieczka rowerowa w góry. W weekendy wiele rodzin uprawia różne sporty. Dołącz do nich,i doświadcz życia w Australii na ich sposób!

Get the real stories from our students

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 15-18 lat w momencie przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: Styczeń, kwiecień, lipiec, październik
 • Wymagania językowe: Dobra znajomość angielskiego
 • Wiza: Tak. Dodatkowy koszt
 • Kurs przygotowawczy: STS Welcome Camp w cenie
 • Rok szkolny: styczeń/luty - grudzień
 • Dzień szkolny: Zazwyczaj 09.00-16.00
 • Przedmioty: Obowiązkowe i fakultatywne
 • Wycieczki po kraju: W zależności od regionu, np. Great barrier Reef, Ayers Rock - The Outback. Dodatkowy koszt
Nigdy nie zapomnę, kiedy poszedłem nurkować na Wielkiej Rafie Koralowej / Yannis

Czas wolny w Australii

W Australii popularne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu. W dużej mierze dzięki wspaniałemu klimatowi. Dlatego audtralijczycy są bardzo aktywni. Grillowanie, uprawianie sportów i wypady w australijską dzicz to jedne z najczęstszych alternatyw. Na pewno nie przegapisz tych unikalnych możliwości, jakie da Ci pobyt w Australii. Czy kiedykolwiek widziałeś misia koala lub kangura? Cóż, teraz jest na to czas!

Sport w zależności od pory roku

Niezależnie od tego czy jesteś sportowcem czy nie, australijski entuzjazm zapewne sprawi, że z ciekawością spróbujesz, a może po prostu obejrzysz, niektóre z najpopularniejszych sportów w tym kraju. Rugby, golf i australijska piłka nożna rozgrywane są zimą, a krykiet, snorkeling, żeglarstwo, tenis i siatkówka latem. Linia brzegowa jest pełna wspaniałych plaż, idealnych dla każdego rodzaju aktywności wodnej. Jeśli wolisz jeździć na nartach, znajdziesz wspaniałe ośnieżone stoki w górach.

To, jakie zajęcia pozaszkolne możesz wybrać w swojej okolicy, wkrótce stanie się jasne. Twoja rodzina goszcząca może udzielić Ci wskazówek i poinformować Cię o siłowniach, stajniach jeździeckich, drużynach piłki ręcznej lub lekcjach karate w okolicy.

STS Welcome Camp

Welcome Camp to świetny początek Twojej przygody w Australii.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Dodatki

Zyskaj większą kontrolę nad swoim doświadczeniem związanym z wymianąy licealneją dzięki naszym wnioskom o umieszczenie w szkole, którą wybierzesz. Wybierz swoją lokalizację i zwiększ swoje szanse na spełnienie marzeń.   

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
4 Terms
Fall
2025
Od 16.500 €
3 Terms
Fall
2025
Od 16.150 €
2 Terms
Fall
2025
Od 15.350 €
3 Terms
Fall
2024
Od 16.550 €
4 Terms
Wiosna
2025
Od 16.800 €
2 Terms
Wiosna
2025
Od 15.350 €
4 Terms
Fall
2024
Od 16.800 €
2 Terms
Fall
2024
Od 15.350 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun