STS High School 14–18 years of age
Witamy w Holandii!

Szkoła średnia w Holandii

Classic
Wiek 15-17

Większość ludzi wie o plantacjach tulipanów, wiatrakach i zaawansowanym systemie kanałów (świetnych do jazdy na łyżwach w zimie). Mowa oczywiście o Holandii - małym, ale niesamowicie ciekawym kraju, który ma do zaoferowania o wiele więcej niż te tradycyjne symbole.

High School Classic

High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy tęsknią za prawdziwym doświadczeniem szkoły średniej za granicą i są gotowi na wszystkie niespodzianki, które może przynieść. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu znajdujemy Ci odpowiednią rodzinę goszczącą i szkołę, a co najlepsze, może to być dowolne miejsce Holandii, od pięknych terenów wiejskich po fascynujące miasta! Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć swoim doświadczeniem z wymiany, to jest to program dla Ciebie.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Międzynarodowa atmosfera

Holandia jest jednym z najmniejszych krajów w Europie, choć jest bardzo gęsto zaludniona i międzynarodowa. Miasta takie jak Amsterdam, Haga i Rotterdam są zarówno gwarne, jak i znane. Ludzie tutaj są bardzo otwarci na nowych ludzi, a Twoi nowi przyjaciele i rodzina goszcząca powita Cię z ciepłem i pasją. Pokażą ci wszystkie klejnoty.

Najlepszym sposobem na przemieszczanie się jest rower. Tak, to prawda. W rzeczywistości rower jest głównym środkiem transportu w tym kraju. Szybko zauważysz, że prawie wszyscy Twoi znajomi jeżdżą rowerami do szkoły, na zajęcia rekreacyjne i treningi.

Trochę historii

Indonezja była holenderską kolonią w latach 1800-1949. Mała część tej historii pozostała w postaci wielu indonezyjskich restauracji. Nie przegap okazji, by zjeść wystawny rijsttafel - bufet pełen smacznych, pikantnych potraw.

Powierzchnia: 16 000 km2
Liczba ludności: 16,5 mln
Typ państwa: monarchia konstytucyjna
Stolica: Amsterdam
Język: niderlandzki
Święto narodowe: 27 kwietnia (Dzień Króla)

Szkoła średnia po holendersku

W Holandii kontakt między nauczycielami a uczniami jest nieformalny i otwarty. Nauczyciele zachęcają uczniów do zadawania pytań i lubią, gdy uczniowie poznają fakty i wyciągają własne wnioski.

Holenderski system szkolnictwa

Holenderscy uczniowie, rozpoczynając naukę w szkole średniej, wybierają jedną z dwóch specjalizacji. Nazywają się one VWO i HAVO i różnią się długością i zakresem tematycznym. Większość uczniów z wymiany jest umieszczana w programie HAVO. Szkoła rozpoczyna się pod koniec sierpnia i składa się z trzech semestrów. Pierwszy trwa od sierpnia do świąt Bożego Narodzenia. Drugi trwa od stycznia do Wielkanocy, a trzeci od kwietnia do lipca. Między semestrami jest przerwa.

Główne przedmioty obowiązkowe

Szkoły w Holandii mają kilka przedmiotów obowiązkowych. Będziesz uczyć się niderlandzkiego, angielskiego, trzeciego języka (francuskiego lub niemieckiego), matematyki, ekonomii, fizyki, historii, biologii, chemii i geografii. Będziesz miał również wychowanie fizyczne i sztukę.

Twoja holenderska rodzina goszcząca

Holenderskie rodziny są zazwyczaj dość małe i mają jedno lub co najwyżej dwoje dzieci. Często zdarza się, że oboje rodzice pracują, zwłaszcza gdy dzieci osiągają wiek szkolny. Ponieważ Ty, Twoje rodzeństwo i rodzice goszczący są na cały dzień poza domem, kolacje nie są tylko posiłkami. Są one zajęciem dla całej rodziny i sposobem na socjalizację.

W twoim nowym domu

Holandia to mały kraj, więc jest tam wiele wysokich budynków. Nie zdziw się, jeśli twój nowy dom ma więcej niż jedno piętro. Standardowe czteropokojowe mieszkanie może mieć tyle samo pięter.

W holenderskim domu wszyscy pomagają w obowiązkach domowych, a ty oczywiście też. Tak jak w domu, oczekuje się od Ciebie, że będziesz utrzymywał swój pokój w czystości i porządku. Jeśli kiedykolwiek pomożesz przy obiedzie i ugotujesz jakieś danie z domu, rodzina będzie dodatkowo szczęśliwa i wdzięczna.

Wolność z odpowiedzialnością

W rodzinach panuje otwarta i swobodna atmosfera między dziećmi i dorosłymi. Przekonasz się, że dano Ci wielką wolność, ale i wielką odpowiedzialność. Mieszkanie przez rok z holenderską rodziną pomoże Ci rozwinąć się jako osoba.

Get the real stories from our students

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 15-17,5 lat w dniu przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: sierpień
 • Wiza: nie
 • Kurs przygotowawczy: tak, STS Welcome Camp w cenie. Kurs języka niderlandzkiego będzie obowiązkowy. Lekcje w małych grupach i lekcje prywatne. Cena €430. (Nie jest wliczona w opłatę za program).
 • Rok szkolny: sierpień - czerwiec - lipiec
 • Czas pracy szkoły w tygodniu: ok. 32 h
 • Przedmioty: niektóre obowiązkowe i wiele przedmiotów fakultatywnych
 • Podróżowanie w kraju: wycieczki jednodniowe i wypady. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji

Czas wolny w ciągu roku

Co chcesz robić po szkole? To zależy wyłącznie od Ciebie. Dołącz do przyjaciół na kawę lub obejrzyj razem film. Zimą na kanałach można pojeździć na łyżwach.

Historia i kultura

Holandia ma ciekawą historię i przez wiele wieków była potężnym państwem, posiadającym wiele kolonii na całym świecie. Jeśli interesujesz się historią, będziesz zafascynowany tym, jak wiele odcisków ten mały kraj zrobił w podręcznikach historii.

Jeśli interesujesz się kulturą, na pewno już wiesz, że kraj ten jest pełen słynnych malarzy i artystów pochodzenia holenderskiego. Dwaj najbardziej znani to Rembrandt i van Gogh. To dwaj zupełnie różni artyści o zupełnie innych stylach, którzy żyli w różnych wiekach. Dowiedz się więcej o tych artystach podczas pobytu w ich ojczyźnie.

Wakacje

Zwykle oferujemy wszystkim naszym studentom z wymiany w Holandii dołączenie do nas na dwóch weekendowych wycieczkach, jednej na wiosnę i jednej na jesieni. To świetna okazja, aby poznać innych studentów z wymiany i porozmawiać o swoich doświadczeniach i oczywiście wspólnie się bawić. Zazwyczaj zatrzymujemy się w hostelach i poznajemy nowe miasto poprzez zwiedzanie i inne aktywności. Ponieważ Anglia jest blisko, bardzo możliwe, że jedna z wycieczek będzie dotyczyła Londynu. Przedstawiciel rejonu przekaże Ci wszystkie szczegóły dotyczące terminów, miejsc docelowych i cen.

STS Welcome Camp w Europie

Twoja wymiana rozpoczyna się od naszego zabawnego obozu powitalnego w Europie! Welcome Camp to najlepszy możliwy początek wymiany, wypełniony zwiedzaniem, seminariami, nowymi przyjaciółmi i mnóstwem zabawy.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
10 miesiące
Fall
2024
Od 11.050 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 11.050 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun