STS High School 14–18 years of age
Wysoki standard w Niemczech

Szkoła średnia w Niemczech

Classic
Wiek 15-17

Niemcy to największy kraj w UE pod względem liczby ludności. To także największa gospodarka Unii Europejskiej, co zauważysz po wysokim standardzie życia. Ten nowoczesny, kosmopolityczny kraj jest centrum technologii i innowacji. Przyciąga ludzi z całego świata zróżnicowaną sceną kulturalną i pewnym zamiłowaniem do koncertów i festiwali.

Uczniowie STS High School przebywający na wymianie w Niemczech mają możliwość wzięcia udziału w wycieczkach fakultatywnych. Jedna z oferowanych wycieczek zazwyczaj odbywa się do Berlina.

High school classic

High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy tęsknią za prawdziwym doświadczeniem szkoły średniej za granicą i są gotowi na wszystkie niespodzianki, które może przynieść. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu znajdujemy Ci odpowiednią rodzinę goszczącą i szkołę, a co najlepsze, może to być dowolne miejsce Niemczech, od nizin na północy po Alpy Bawarskie na południu! Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć swoim doświadczeniem z wymiany, to jest to program dla Ciebie.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Myślenie na wielką skalę

Ten wielki naród ma naprawdę wszystko. Od pięknych krajobrazów i przytulnych wiosek po nowoczesne miasta i urokliwe jarmarki świąteczne. Mieszanka starego i ultra nowoczesnego jest ekscytująca w miastach takich jak Berlin, Hamburg i Kolonia W górzystych regionach centralnych i południowych oraz wokół rzeki Ren znajdziesz wymarzone zamki. Jeśli chcesz myśleć o dużym znaczeniu dla Twojej wymiany w szkole średniej, pomyśl o Niemczech!

Powierzchnia: 375 000 km2
Liczba ludności: 82,5 mln
Stolica: Berlin
Język: Niemiecki
Święto narodowe: 3 października
Numer kierunkowy kraju: +49

Szkoły o wysokim standardzie w Niemczech

Niemcy są republiką federalną i szkoły różnią się pod względem oferowanych języków obcych (angielski jest zawsze obowiązkowy) oraz liczby lat szkolnych (12 lub 13) w zależności od miejsca w kraju. Wspólnym mianownikiem jest to, że poziom nauczania jest wysoki. Możesz liczyć na niezłe wykształcenie. Ponadto niemieccy nauczyciele chcą, abyś był aktywny na zajęciach. Podnoś rękę i zadawaj pytania oraz bierz udział w dyskusjach. Dzięki temu również Twoje umiejętności w zakresie języka niemieckiego nabiorą prawdziwego rozpędu! 

Aby ubiegać się o rok wymiany, wymagane są dwa lata wcześniejszej nauki języka niemieckiego. Większość przedmiotów będzie obowiązkowa i nauczana w języku niemieckim.

Szkoła średnia w Niemczech

W Niemczech istnieją dwa rodzaje szkół średnich, które prowadzą do uzyskania niemieckiej matury Abitur, która umożliwia dostanie się na studia: Gymnasium i Gesamtschule. Gymnasium kończy się zazwyczaj na 12 roku, Gesamtschule na 13 roku, co oznacza, że tempo nauki jest nieco spokojniejsze. Studenci z wymiany z reguły nie są umieszczani w ostatnich dwóch latach. To, do której klasy będziecie uczęszczać, zależy od Waszego wieku, ocen i poziomu znajomości języka niemieckiego.

W tym otwartym i zróżnicowanym kulturowo kraju panuje powszechne zainteresowanie stosunkami międzynarodowymi i obcymi kulturami.

Weekendy z rodziną

Będąc częścią niemieckiej rodziny szybko zetkniesz się z językiem i kulturą. Rodzina jest ważna dla Niemców i często spędzają oni weekendy razem, odwiedzając krewnych lub przebywając na świeżym powietrzu. Dla wielu niemieckich rodzin niedzielny obiad to czas, kiedy wszyscy siadają i jedzą razem.

Niemcy to duży naród i prawdopodobnie Twoja rodzina oprowadzi Cię po swojej okolicy. To, co zobaczysz, zależy w dużej mierze od tego, gdzie się znajdujesz. Możesz mieszkać blisko uroczych rynków w starych wioskach, głębokich zielonych lasów, pięknych dolin rzecznych lub dużego miasta z mnóstwem zabytków.

Wolność i odpowiedzialność

Niemieccy nastolatkowie są raczej niezależni i często daje się im dużo swobody, ale oczekuje się od nich również dużej odpowiedzialności. Rok w Niemczech to wielka szansa na to, abyś rozwinął się jako osoba.

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 15-17,5 lat w momencie przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: Styczeń/sierpień/grudzień
 • Wymagania językowe: 2 lata niemieckiego
 • Wiza: Tak
 • Kurs przygotowawczy: STS Welcome Camp w cenie
 • Rok szkolny: Sierpień/wrzesień-czerwiec/lipiec 
 • Dzień szkolny: Zazwyczaj 08.00 - 16.00
 • Przedmioty: Obowiązkowe i fakultatywne
 • Wycieczki po kraju: Wycieczki do Hamburga, Monachium i inne. Dodatkowy koszt
Moja wymiana była "ROLLER COASTER", rodzajem jazdy, która chciałaby się nigdy nie skończyć. Wraz ze zwrotami, zakrętami i upadkami przychodziły szczyty, które sprawiały, że wszystko było warte zachodu. / Clarine Fourie

Słowem kluczowym jest Verein

Oczywiście możecie spędzić swój wolny czas w kawiarni, w kinie lub w centrum handlowym, jak młodzi ludzie na całym świecie. Ale oto wskazówka dotycząca spędzania wolnego czasu w Niemczech: Verein. Co teraz?

Verein to po niemiecku klub i wielu studentów z wymiany szybko odkrywa, że przyłączenie się do jakiejś grupy zajęciowej to świetny sposób na nawiązanie nowych znajomości i dobrą zabawę po szkole. Lubisz sztukę, taniec, muzykę, teatr? Poproś swoją rodzinę goszczącą o pomoc w znalezieniu Verein, które najbardziej Ci odpowiada!

Sportowcy

Niemcy to ludzie wysportowani i wielu studentów po zakończeniu zajęć uprawia sport w miejscowym Verein. Ulubionym sportem jest oczywiście piłka nożna. Jak zapewne wiesz, narodowa drużyna piłki nożnej odnosiła przez lata ogromne sukcesy. Inne popularne sporty to gimnastyka, lekkoatletyka i piłka ręczna. 

Podróżuj z nami

Możesz również dołączyć do jednej z wycieczek, które organizujemy co roku. Oferujemy trzydniową wizytę w Hamburgu w semestrze jesiennym, a także weekendową wycieczkę do Monachium na wiosnę. Lokalna osoba kontaktowa udzieli Ci bardziej szczegółowych informacji na temat cen i terminów podróży.

STS Welcome Camp w Europie

Twoja wymiana rozpoczyna się od naszego obozu powitalnego w Europie! Welcome Camp to najlepszy możliwy początek wymiany, wypełniony zwiedzaniem, seminariami, nowymi przyjaźniami i mnóstwem zabawy.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
5 miesiące
Fall
2025
Od 9.050 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 10.050 €
5 miesiące
Fall
2024
Od 9.050 €
10 miesiące
Fall
2024
Od 10.050 €
5 miesiące
Wiosna
2025
Od 9.150 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun