STS High School 14–18 years of age
Przyjaźni ludzie i wielka moda

Szkoła średnia w Danii

Classic
Wiek 15-18

Skorzystaj z szansy nauki w szkole średniej u naszych sąsiadów w pięknej Danii! Mimo niewielkich rozmiarów kraju, jest tu wiele do odkrycia. Pojechać na wymianę do Danii, mieszkać blisko wody i uczyć się duńskiego. Zjedz typowe jedzenie, takie jak smørrebrød i frikadeller, wypożycz rower w Kopenhadze i ciesz się autentycznym duńskim wienerbröd w przytulnej kawiarni po szkole!

High School Classic

Program High School Classic to tradycyjny program wymiany, który wybiera większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy pragną zdobyć doświadczenie w szkole średniej za granicą i są otwarci na wszystkie sytuacje, jakie może przynieść ta wymiana. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu dopasowujemy Cię do rodziny goszczącej i szkoły - - może to być dowolne miejsce w Danii, od wzgórz Jutlandii po piękne wyspy Morza Bałtyckiego! Jeśli szukasz przygody i jesteś otwarty na niespodzianki podczas wymiany licealnej, to jest to program dla Ciebie.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Najszczęśliwsi ludzie na świecie

Dania cieszy się wysokim standardem życia i wielokrotnie otrzymywała tytuł "najszczęśliwszego kraju na świecie". Bliskość Europy znajduje odzwierciedlenie w otwartej i społecznej mentalności i szybko wczujesz się w tutejszy styl życia. Nauczysz się duńskiego w krótkim czasie. Dania znana jest z minimalistycznego designu i szybko zakochasz się zarówno w modzie, jak i wystroju wnętrz, ale nie mniej ważni są uroczy Duńczycy!

Liczba ludności: 5,6 mln
Powierzchnia: 43 000 km²
Stolica: Kopenhaga
Granice: Szwecja, Niemcy
Język: duński
Święto Narodowe: 5 czerwca

Szkoła w Danii

W szkole średniej w Danii oczekuje się od Ciebie aktywności i udziału w dyskusjach w klasie. Większość naszych studentów z wymiany rozpoczyna naukę w drugiej klasie szkoły średniej.

Rok szkolny w duńskim liceum

Szkoła średnia w Danii trwa trzy lata. Po ukończeniu nauki wielu uczniów stara się o miejsce w w college'u i na uniwersytecie. Plan lekcji szkoły średniej jest różny, ale maksymalny czas, w którym można chodzić do szkoły to od 8.00 rano do 16.00 po południu. Duński rok szkolny nie jest podzielony na semestry, ale trwa od sierpnia do czerwca z wakacjami w okolicach Bożego Narodzenia, Wielkanocy i lata. Nasi studenci z wymiany często spędzają wakacje u swoich rodzin goszczących.

Wybór przedmiotów i kursów obowiązkowych

Przedmioty, które wybierzesz jako student, zależą od profilu, który wybierzesz. Studenci wymiany często uczą się przedmiotów obowiązkowych, takich jak duński, matematyka i angielski. Możesz również wybrać naukę dodatkowego języka, takiego jak francuski, niemiecki, hiszpański lub łacina, a także innych przedmiotów, takich jak biologia, historia, literatura duńska, sztuka i muzyka. Liczba przedmiotów, których będziesz się uczyl, może się różnić w zależności od szkoły, a doradca szkolny lub dyrektor pomoże Ci wybrać przedmioty, które pasują do Twojego planu zajęć.

Twoja duńska rodzina goszcząca

Przebywając u duńskiej rodziny goszczącej będziesz mieć dużo swobody, ale również tutaj oczekuje się od Ciebie wzięcia odpowiedzialności za własne życie. Duńskie nastolatki prowadzą swobodne życie i przez całe dzieciństwo były zachęcane do samodzielności i krytycznego myślenia.

Zazwyczaj duńskie rodziny oczekują, że będziesz odpowiedzialną osobą, która potrafi o siebie zadbać. Twoja rodzina goszcząca chce mieć pewność, że zobaczy w Tobie dojrzałego człowieka, który dba o siebie, dobrze się wysypia sprząta swój pokój itp. W dni powszednie młodzi ludzie rzadko wychodzą po 23:00.

...ale pomaganie jest sprawą oczywistą

Jeśli chodzi o podział obowiązków domowych, Twoja rodzina goszcząca może powiedzieć, że nie ma żadnej rutyny, ale wkrótce dowiesz się, czego oczekuje się od Ciebie i jak inni członkowie rodziny będziesz także proszony o pomaganie w domowych obowiązkach. Będziesz odpowiedzialny za swój własny pokój, ale oczywiście będziesz również pomagał w zmywaniu, praniu i odkurzaniu tak jak reszta rodziny.

Get the real stories from our students

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 15-18 lat w momencie przyjazdu
 • Kurs przygotowawczy: tak, STS Welcome Camp w cenie
 • Miesiąc wyjazdu: sierpień
 • Rok szkolny: sierpień-czerwiec
 • Godziny pracy szkoły: ok. 08.00-15.30
 • Przedmioty: przedmioty obowiązkowe
 • Wiza: nie jest wymagana
 • Wcześniejsze doświadczenie językowe: nie wymagane
 • Podróż po kraju: oferujemy wyjazdy w krajach skandynawskich i po Danii. za dodatkową opłatą.

Twój czas wolny w Danii

Jako uczeń szkoły średniej w Danii masz możliwość aktywnego i szybkiego spędzania czasu wolnego. Znajdź drużynę piłkarską, której będziesz kibicować, dołącz do zespołu sportowego lub odkryj swoje nowe miasto na rowerze po szkole.

"Jesteśmy czerwoni, jesteśmy biali"

Duńczycy kochają piłkę nożną, ale jest oczywiście wiele innych zajęć, w których można uczestniczyć w wolnym czasie. Popularne są również sporty halowe, takie jak piłka ręczna i badminton. W większości miast w Danii istnieje wiele różnych stowarzyszeń, które organizują wszystko, od zajęć sportowych i teatralnych po kursy językowe, zarówno w języku duńskim, jak i innych językach.

Sporty wodne i jazda na rowerze

Długa linia brzegowa Danii i bliskość wody są idealne dla osób lubiących żeglarstwo i inne sporty wodne. Dania jest bardzo płaskim krajem, najwyższym punktem jest Himmelbjerget, na wysokości 147 metrów. To sprawia, że jazda na rowerze jest bardzo popularna i jest tu wiele ścieżek rowerowych dla tych, którzy to lubią.. Kopenhaga, podobnie jak Amsterdam, znana jest jako "miasto rowerów".

Welcome Camp w Europie

Twoja wymiana rozpoczyna się od naszego obozu powitalnego w Europie! Welcome Camp to najlepszy możliwy początek wymiany, wypełniony zwiedzaniem, seminariami, nowymi przyjaźniami i mnóstwem zabawy.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
5 miesiące
Fall
2024
Od 12.550 €
10 miesiące
Fall
2024
Od 14.050 €
5 miesiące
Fall
2025
Od 12.550 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 14.050 €
5 miesiące
Wiosna
2025
Od 12.550 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun