STS High School 14–18 years of age
UK - więcej niż OK!

Szkoła średnia w Wielkiej Brytanii

Classic/Select
Wiek 16-18

Historia, tradycja i zabytki. Najnowsze trendy w muzyce, filmie i modzie. Piękne wioski, białe klify i słoneczne plaże. Prawdopodobnie najlepsza liga piłkarska na świecie i słynne miasta, takie jak Londyn, Oxford i Edynburg. Wielka Brytania ma naprawdę wszystko.

High School Classic

High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy tęsknią za prawdziwym doświadczeniem szkoły średniej za granicą i są gotowi na wszystkie niespodzianki, które może przynieść. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu znajdujemy Ci odpowiednią rodzinę goszczącą i szkołę, a co najlepsze, może to być dowolne miejsce Wielkiej Brytanii, od uroczej angielskiej wsi po spektakularne szkockie Highlands! Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć swoim doświadczeniem z wymiany, to jest to program dla Ciebie.

High School Select

Przejmij pełną kontrolę nad swoją wymianą licealną z STS High School Select. Być może wiesz już, czego chcesz od swojego doświadczenia za granicą. Dzięki programowi High School Select otrzymujesz dopasowaną do Twoich potrzeb wymianę licealną, która idealnie pasuje do Twojego profilu i preferencji, pozwalając Ci wybrać dokładnie miejsce i szkołę, do której chcesz uczęszczać. Co powiesz na piękne walijskie krajobrazy? A może nadmorskie miasto, takie jak Brighton lub Bournemouth? A może wybrać szkołę w samej metropolii i spędzić rok w Londynie, jednym z najwspanialszych miast świata?

Współpracujemy ze starannie dobranymi szkołami w najbardziej spektakularnych lokalizacjach w kraju, z których wszystkie oferują wysokie standardy akademickie i doskonałe warunki do nauki. Istnieją różne typy szkół, każda specjalizuje się w innych przedmiotach i oferuje różnorodne zajęcia, kluby i możliwości. Powiedz nam, co jest dla Ciebie najważniejsze, a my upewnimy się, że otrzymasz dokładnie takie doświadczenie, jakiego szukasz.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

O Wielkiej Brytanii

Bycie studentem wymiany w Wielkiej Brytanii to idealne połączenie doskonałej edukacji i całej masy zabawy. Poznasz bogatą kulturę i zdasz sobie sprawę, że to o wiele więcej niż tylko oczywiste zabytki w Londynie. A gdzie można uzyskać najlepsze szkolenie z języka angielskiego i najfajniejszy akcent, jeśli nie w Wielkiej Brytanii? Czy mieszkasz na wsi, czy w jednym z większych miast, rok w Wielkiej Brytanii ma wiele do zaoferowania.

Liczba ludności: 65 mln
Części: Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna
Powierzchnia: 243 610 km2
Stolica: Londyn
Rząd: Demokracja parlamentarna z panującym monarchą jako głową państwa
Język: Angielski
Waluta: Funty brytyjskie
Numer kierunkowy kraju: +44

Świetna szkoła w Wielkiej Brytanii

Brytyjski system edukacji jest wysoko ceniony i często postrzegany jako jeden z najlepszych na świecie. Świetny wybór na wymianę licealną! Oczywiście idealny, jeśli chcesz się skupić na doskonaleniu języka angielskiego. Systemy szkół średnich są nieco inne w Anglii i Szkocji. W Anglii większość studentów biorących udział w wymianie zapisuje się na jeden z dwóch ostatnich lat nauki, znany jako Sixth Form, gdzie uczniowie przygotowują się do egzaminów A-levels. Wybiera się trzy lub cztery podstawowe przedmioty i koncentruje się na ich dogłębnej nauce. W Szkocji lata te nazywane są Senior Phase (S4 i S5). W tym systemie uczniowie podejmują szerszy zakres kursów (zazwyczaj pięć lub sześć), aby uzyskać bardziej zrównoważoną, ale mniej specjalistyczną edukację.

Rok, który zapamiętamy na całe życie

Roczny kalendarz szkolny różni się także w szkołach angielskich i szkockich: w Szkocji rok szkolny zaczyna się zazwyczaj w połowie sierpnia, podczas gdy w Anglii zaczyna się zazwyczaj na początku września, więc pamiętaj, aby sprawdzić datę rozpoczęcia zajęć w Twojej szkole i kiedy masz wolne. Większość uczniów w Szkocji będzie zobowiązana do noszenia mundurka, podczas gdy w Anglii mundurki szkolne są mniej powszechne. Wszyscy uczniowie powinni zwracać się do nauczycieli słowami Sir, Mr, Mrs lub Miss. Może to być nieco bardziej rygorystyczne niż jesteś przyzwyczajony, ale jest to dobre dla morale nauki. Doświadczenie szkolne to nie tylko nauka. Szkoły w Wielkiej Brytanii oferują szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych, w tym zajęcia sportowe, muzyczne, artystyczne, kluby kulturalne i akademickie. Twój rok wymiany w Wielkiej Brytanii z pewnością zapewni Ci wspaniałe wspomnienia na resztę życia!

Witaj w domu!

Brytyjczycy są znani z tego, że są uprzejmi i troskliwi. Twoja starannie dobrana i zmotywowana rodzina goszcząca będzie się Tobą naprawdę dobrze opiekować. Najprawdopodobniej zachęcą Cię do wzięcia na siebie dużej odpowiedzialności i pomogą Ci rozwijać się jako osobie. Stając się częścią brytyjskiej rodziny zyskasz unikalny wgląd w kulturę, tradycje i sposób życia w Wielkiej Brytanii.

Dużo śmiechu i rodzinnej zabawy

Oczywiście wszystkie rodziny mają swoje ulubione zajęcia i z przyjemnością pozwolą Ci do nich dołączyć. Możesz zjeść pełne angielskie śniadanie i obejrzeć mecz Premier League w sobotę. W pewnym momencie prawdopodobnie wypijesz herbatę i zjesz podpłomyki, a może spróbujesz Yorkshire puddings.

Na początku może Cię nieco zastanawiać wykładzina w łazience lub inne szczegóły, których wcześniej nie widziałeś. A gdy rozmowa będzie dotyczyła zasad gry w krykieta, możesz nie do końca rozumieć. Ale daj sobie trochę czasu, a wkrótce nauczysz się lingo. Poza tym, wiele śmiechu jest gwarantowane - Brytyjczycy mają świetne poczucie humoru!

Hej, jesteśmy na TikToku!

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 16-18 lat w dniu przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: Styczeń/Wrzesień
 • Wymagania językowe: Dobra znajomość angielskiego
 • Wiza: Tak
 • Kurs przygotowawczy: STS Welcome Camp w cenie
 • Lata szkolne: Szkocja: Sierpień-maj/czerwiec, Anglia: wrzesień-maj/czerwiec
 • Dzień szkolny: Zazwyczaj 09.00 - 16.00
 • Przedmioty: Studenci wybierają z dostępnych w szkole przedmiotów po przyjeździe
 • Wycieczki w kraju: Weekend w Londynie. Dodatkowy koszt
Prawie chciałabym zostać tu na zawsze. Anglia to naprawdę mój nowy dom! Zara Ohlsson, Brighton

Kiedy zajęcia się skończą

Co robić poza odrabianiem lekcji? Nie martw się, będziesz miał wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu. Wszystkie zajęcia odbywają się poza szkołą, co oznacza, że jest prawie nieskończona ilość zajęć do wyboru. Wielka Brytania tętni modą, muzyką, kulturą i sportem. Idź do muzeów, weź udział w zajęciach tanecznych lub wybierz się na przejażdżkę konną, cokolwiek Cię zainteresuje!

Muzyka tworzona w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest domem dla wielu znanych artystów, producentów i autorów piosenek. Jeśli jesteś fanem muzyki, powinieneś zdecydowanie pozwolić swojemu zainteresowaniu rosnąć i odkrywać nowe sceny i style podczas roku wymiany. Zdobądź bilety na koncert lub dołącz do zespołu ze swoimi nowymi przyjaciółmi.

Dla fanów sportu

Piłka nożna jest sportem numer jeden w Wielkiej Brytanii. Jest wiele najlepszych drużyn, a rywalizacja między miastami jest czymś wyjątkowym. Nawet jeśli sam nie chcesz grać, upewnij się, że obejrzysz mecz przynajmniej raz, w domu lub może nawet na żywo. Jeśli chcesz pójść na coś typowo brytyjskiego, spróbuj krykieta lub rugby!

Podążaj za nami

Podczas Twojego roku w Wielkiej Brytanii, Twoja lokalna osoba kontaktowa będzie Cię na bieżąco informować o podróżach z nami w obrębie kraju. Wycieczki, które są oferowane mogą się różnić w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Możesz mieć możliwość odwiedzenia Land's End w Kornwalii, pojechać za nami do Szkocji lub spędzić weekend w Londynie. Wszystkie wycieczki będą stanowiły dodatkowy koszt.

STS Welcome Camp w Europie

Twoja wymiana rozpoczyna się od naszego obozu powitalnego w Europie! Welcome Camp to najlepszy możliwy początek wymiany, wypełniony zwiedzaniem, seminariami, nowymi przyjaźniami i mnóstwem zabawy.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp  (nie dotyczy wyjazdów wiosennych)
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Ceny

The High School Classic programme in the UK gives you the option to do your exchange in either England or Scotland. Please note that the price may differ depending on which country you choose. Contact us to confirm the price for the programme of your choice.

These prices are for EU Passport holders, there will be additional fees for non-EU passport holders.

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
1 Term
Fall
2025
Od 12.900 €
1 semestr
Wiosna
2025
Od 13.950 €
1 Term
Fall
2024
Od 12.900 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun