STS High School 14–18 years of age
Odkryj kanadyjskie piękno

Szkoła średnia w Kanadzie

Classic/Select
Wiek 15-18

Piękna przyroda, otwarte przestrzenie, wspaniałe plenery i dzikie zwierzęta. Kanada to drugi co do wielkości kraj na świecie, gdzie ludzie są przyjaźni, a życie fantastyczne. Łatwo zrozumieć, dlaczego kraj ten przyciąga coraz większą liczbę międzynarodowych uczniów szkół średnich. W Kanadzie znajdziesz piękne wybrzeża z piaszczystymi plażami, wspaniałe wyspy i metropolie z piękną architekturą i niesamowitym jedzeniem. Od Quebecu po Kolumbię Brytyjską, w dużych i tętniących życiem miastach takich jak Montreal, Toronto, Ottawa i Vancouver zobaczysz, że Kanada ma do zaoferowania wszystko!

High School Classic

High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy otwarci są na prawdziwe doświadczenie, na wszystko co zaoferuje im szkoła średnia za granicą. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu znajdziemy dla Ciebie odpowiednią rodzinę goszczącą i szkołę.Może to być każde miejsce w Kanadzie, od Gór Skalistych po jeziora Ontario! Jeśli jesteś otwarty na przygodę I chcesz dać się zaskoczyć podczas wymiany, to jest to program dla Ciebie.

High School Select

Kanada jest znana na całym świecie ze swoich szkół, więc niezależnie od tego, gdzie się znajdziesz, będziesz w świetnej szkole. Jednak nie wszystkie szkoły oferują to samo, więc jeśli masz specyficzne wymagania dotyczące przedmiotów, sportów, Program Select Ci to zapewni Pamiętaj: jeśli chcesz uczyć się konkretnego przedmiotu, chcesz mieć pewność, że będziesz mógł dołączyć do akademii hokejowej na najwyższym poziomie lub po prostu zależy Ci na bardzo konkretnej lokalizacji w Kanadzie, możemy Ci pomóc poprzez nasz program Select.

High School Select to program dla tych, którzy chcą mieć wpływ na przebieg swojej wymiany, poprzezwybór miasta i szkoły, do której chcieliby uczęszczać. Pamiętaj! Pomagamy dostosować wymianę do Twoich potrzeb. Oferujemy szeroki wybór szkół w ramach tego programu i stworzymy dla Ciebie najlepsze możliwości w wybranej przez Ciebie szkole średniej.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Dodatkowy język

Kanada jest krajem dwujęzycznym, co oznacza, że posiada dwa języki urzędowe. Angielski jest najbardziej powszechny, ale dla dużej części populacji francuski jest językiem ojczystym. Będąc studentem na wymianie w Kanadzie, możesz mieć możliwość nauczenia się obu tych języków. Program STS Classic zapewni Ci miejsce w szkole anglojęzycznej lub francuskojęzycznej.Ważne jest, aby być otwartym na oba te języki, ponieważ Twoja rodzina goszcząca może mówić w innym języku niż ten, którego używa szkoła. W programie STS Select możesz wybrać szkołę w pełni angielską, francuską lub dwujęzyczną.

Obszar: Prawie 10 milionów km2
Ludność: 35 mln
Stolica: Ottawa
Największe miasto: Toronto
Język urzędowy: Angielski i francuski
Waluta: Dolar kanadyjski
Kod kraju: +1

Życie szkolne w Kanadzie

Media cyfrowe, turystyka przygodowa, jazda konna lub hokej na lodzie. Tak, te rodzaje zajęć mogą znaleźć się w Twoim harmonogramie, jeżeli chodzisz do szkoły średniej w Kanadzie. Kanadyjski system szkolnictwa cieszy się doskonałą opinią. Świetne wyniki z międzynarodowego badania PISA mogą potwierdzić wysoki poziom edukacji. Istnieje bliska relacja między nauczycielami i uczniami, tworząc pozytywną atmosferę, która pomoże Ci poczuć się mile widzianym zarówno w szkole jak i w domu.

Kanadyjski rok szkolny

Kanadyjska szkoła ma 12 klas, przy czym szkoła średnia zaczyna się w roku 9. Większość studentów z wymiany jest umieszczana w klasie 10, 11 lub 12. Twoje umieszczenie będzie zależało od Twojego wieku, ukończonej klasy w kraj, z którego pochodzisz i lokalnych zasad szkolnych. Rok szkolny zaczyna się we wrześniu i kończy w lipcu, z przerwą świąteczną w grudniu i wiosenną w marcu. Oprócz tego będziesz mieć kilka długich weekendów wolnych, idealnych na zwiedzanie nowegokraju.

Idealny plan zajęć

Czy chcesz mówić po angielsku czy po francusku podczas roku wymiany? To zależy od Ciebie. Oferujemy szkoły zarówno w angielskich, jak i francuskich obszarach językowych. Aby mieć możliwość wpływania na resztę swojego harmonogramu, nasz program STS Select jest programem dla Ciebie. Po przyjeździe do Kanady spotkasz się z doradcą, który pomoże Ci przygotować idealny harmonogram zajęć.

Życie z rodziną goszczącą

Kanadyjskie rodziny są otwarte na różnice kulturowe i uwielbiają dobrą atmosferę w domu. Wszystkie rodziny przechodzą przez ten sam proces sprawdzania jakości i motywacji. Język, którym posługuje się Twoja rodzina goszcząca zależy od tego, gdzie w Kanadzie się znajdziesz. Niektóre rodziny mówią po angielsku, niektóre po francusku, niektóre są dwujęzyczne, ale wszystkie są gościnne i przyjazne!

Sport i przebywanie na świeżym powietrzu

Jeśli Twoje plany będą dopasowane do godzin wyjazdu z domu host mamy lub host taty, prawdopodobnie pojedziesz z nimi do szkoły Jeżeli nie pojedziesz po prostu szkolnym autobusem. Tak jak w każdej rodzinie na świecie, będą dni, w których Wasze harmonogramy będą zgodne i usiądziecie razem do śniadania, podczas gdy w inne dni może się to nie udać. Wielu uczniów będzie bardzo zajętych popołudniowymi zajęciami w szkolnych zespołach i klubach lub będzie na spotkaniach z przyjaciółmi. Jednak w większość wieczorów spotkacie się na kolacji i wykonacie razem zwykłe domowe zajęcia. Jeśli Twoja rodzina będzie sportowa - co nie jest wcale rzadkością w Kanadzie – zapewne wspólnie pouprawiacie sport lub pooglądacie mecze. Inne typowe zajęcia rodzinne to zazwyczaj weekendowe wypady i wycieczki.

Hej, jesteśmy na TikToku!

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 15-18 lat w dniu przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: Styczeń/sierpień/grudzień
 • Wymagania językowe: Dobra znajomość angielskiego. Niektóre szkoły w obszarach francuskojęzycznych wymagają wcześniejszej znajomości języka francuskiego
 • Wizy: Tak. Dodatkowy koszt
 • STS Welcome Camp: Tak, STS Welcome Camp w cenie
 • Rok szkolny: Sierpień-czerwiec
 • Dzień szkolny: Zazwyczaj 09.00 - 15.30
 • Przedmioty: Obowiązkowe i fakultatywne
 • Wycieczki po kraju: W zależności od szkoły i rejonu
Pobyt w Kanadzie był jednym z najlepszych doświadczeń w moim życiu, gdzie ludzie, kultura i możliwości są niesamowite. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem tam zdobyć moje doświarczednie podczas pobytu za granicą. / Bella Dickison

Na zewnątrz i poza szkołą

Kanadyjczycy są słusznie dumni ze swoich narodowych parków, gór, lasów, jezior i rzek. I wiedzą, jak cieszyć się przyrodą przez cały rok. Kraj ten znany jest z hokeja na lodzie, ale jest to raj dla sportów zimowych w szerszym znaczeniu. Curling, psie zaprzęgi, wędkarstwo podlodowe, saneczkarstwo, łyżwiarstwo, narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, snowboard, jazda na skuterach śnieżnych... sam wybierz. Zabierz swoje zimowe ubrania i dołącz do zabawy!

Kiedy śnieg stopnieje na wiosnę, nadal będzie wiele rzeczy do zrobienia na zewnątrz. Wiosna i lato to idealne miejsce na biwakowanie, wędrówki, spływy kajakowe lub wędrówki po chłodnych górskich rzekach. Inne popularne sporty to piłka nożna, baseball, futbol amerykański, golf i tenis. Nie trzeba dodawać, że Kanada jest miejscem, do którego warto pojechać. Jeśli jesteś wysportowany I uwielbiasz spędzać czas na świeżym powietrzu to kraj dla Ciebie.

Kanada jest również miejscem, do którego powinieneś pojechać, jeśli lubisz duże miasta, piękną architekturę i kuchnię z całego świata! Metropolie Vancouver, Montreal, Toronto i Ottawa są tak samo zróżnicowane pod względem krajobrazu, jak i kultury! Znajdziesz tu ofertę licznych koncertów, festiwali, I wszystkiego, czego oczekujesz od życia w wielkim mieście!

STS Welcome Camp

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
5 miesiące
Fall
2025
Od 11.950 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 18.600 €
5 miesiące
Wiosna
2025
Od 11.950 €
5 miesiące
Fall
2024
Od 11.950 €
10 miesiące
Fall
2024
Od 18.600 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun