STS High School 14–18 years of age
Szmaragdowa Wyspa wita cię

Szkoła średnia w Irlandii

Classic/Select
Wiek 14-18

Céad Mile Fáilte! Brzmi jak stary tradycyjny zwrot powitalny w języku, który być może lepiej zrozumiesz: sto tysięcy powitań! W Irlandii z pewnością będziesz miał styczność z wieloma językami Gaeilge (czasami nieco błędnie określanymi jako Gaelic lub Irish), ale głównym językiem na tej zielonej wyspie jest angielski. I to jest jeden z powodów, dla których liceum w Irlandii jest świetną alternatywą dla studiów w Anglii. Dostajesz język, ale z twistem.

High School Classic

Program High School Classic to tradycyjny program wymiany, który wybiera większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy pragną zdobyć doświadczenie w szkole średniej za granicą i są otwarci na wszystkie sytuacje, jakie może przynieść ta wymiana. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu dopasowujemy Cię do rodziny goszczącej i szkoły- może to być dowolne miejsce w Irlandii, od słynnych pięknych krajobrazów po równie ciekawe i ekscytujące miasta! Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć podczas wymiany, to jest to program dla Ciebie.

High School Select

STS High School Select daje Ci pełną kontrolę nad wyborem szkół średnich. Pozwala Ci wybrać dokładną lokalizację i szkołę, do której chcesz uczęszczać podczas nauki w Irlandii. Współpracujemy ze starannie wybranymi szkołami w najbardziej spektakularnych miejscach w kraju, które oferują wysokie standardy akademickie, doskonałe warunki do nauki i wspaniałe rodziny goszczące.

Dzięki programowi High School Select otrzymujesz dostosowaną do potrzeb wymianę licealną, która idealnie pasuje do Twojego profilu i preferencji. Powiedz nam, co jest dla Ciebie najważniejsze, a my upewnimy się, że otrzymasz dokładnie to czego szukasz.,

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Przyjazny i zabawny

Irlandia składa się z dwóch państw. Oprócz Republiki Irlandii jest jeszcze Irlandia Północna, która jest częścią Wielkiej Brytanii. Jako student wymiany STS będziesz mieszkał w Republice, gdzie stolicą jest Dublin. Ta zielona wyspa czeka na Ciebie z kulturą pełną tradycyjnej muzyki, dziwnymi sportami, czarującymi ludźmi i pięknymi krajobrazami.

Wszystko w zasięgu ręki. Sztuka i kultura w Galway, niewiarygodne krajobrazy na Wild Atlantic Way, falujące wzgórza, stare zamki i długie piaszczyste plaże. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, Irlandia dwukrotnie zdobyła tytuł "Najbardziej przyjaznego kraju świata". Jest bezpieczna, piękna i gościnna, tylko czeka na Ciebie!

Liczba ludności: 4 mln
Powierzchnia: 70 280 km2
Stolica: Dublin
Linia brzegowa: 2 797 km
Najdłuższa rzeka: Shannon (344 km)
Waluta: Euro
Kod kraju: +353

Irlandzkie szkoły średnie

Irlandzki system szkolnictwa cieszy się bardzo dobrą opinią, a poziom edukacji jest wysoki. Szkoła średnia nazywa się Secondary School i jest podzielona na dwie części: Junior Cycle i Senior Cycle. Większość studentów z wymiany trafia do Senior Cycle, gdzie będziecie się uczyć mieszanki przedmiotów teoretycznych, praktycznych i artystycznych. Angielski i matematyka są zazwyczaj obowiązkowe, reszta zależy od Ciebie!

Jeśli lubisz języki, możesz chcieć nauczyć się trochę Gaeilge. W ciągu kilku tygodni będziesz pytać znajomych "cén chaoi a bhfuil tú?" zamiast "jak się masz?".

Kiedy mogę pojechać do Irlandii?

W irlandzkim roku szkolnym są trzy części - tak jak w Anglii. Rok szkolny rozpoczyna się we wrześniu trymestrem jesiennym, po którym następują trymestry wiosenny i letni. Będziesz uczęszczać do lokalnej szkoły średniej w okolicy Twojej rodziny goszczącej. Załóż swój mundurek, zabierz lunch i przygotuj się na wspaniałee doświadczenia. 

Go n-éirí an bothar leat! Innymi słowy: niech Twoja podróż będzie udana!

Serdecznie zapraszamy!

Twoja irlandzka rodzina goszcząca zrobi wszystko, abyś poczuł się jak w domu na ich pięknej wyspie. Podobnie jak Brytyjczycy, Irlandczycy są znani ze swojej gościnności i poczucia humoru. Irlandzki sposób mówienia po angielsku może być na początku nieco trudny, ale wkrótce się z nim oswoisz. I prawdopodobnie zaczniesz go kochać!

Życie towarzyskie jest ważne

Wiele z naszych rodzin goszczących mieszka w południowej części kraju. Tutaj zdobędziesz prawdziwe irlandzkie doświadczenie, poznając kraj i jego kulturę od środka.

W większości rodzin weekendy są ważne dla życia towarzyskiego. Muzyka często odgrywa dużą rolę w życiu z rodziną i przyjaciółmi. Irlandczycy uwielbiają śpiewać i tańczyć. Nie zdziw się, jeśli więcej niż jedna osoba gra na jakimś instrumencie. A Ty? Przywieź go ze sobą i podziel się swoją kulturą, twoja rodzina to pokocha!

Hej, jesteśmy na TikToku!

Krótkie informacje

 • Kto może jechać: 14-18 lat w dniu przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: Sierpień/styczeń 
 • Wymagania językowe: Dobra znajomość angielskiego
 • Wiza: Tak
 • Kurs przygotowawczy: STS Welcome Camp wliczony w cenę
 • Rok szkolny: Sierpień - Czerwiec 
 • Dzień szkolny: Zazwyczaj 09.00 - 15.45
 • Przedmioty: Przedmioty obowiązkowe i fakultatywne. Wymagana wcześniejsza wiedza
 • Wycieczki: Weekend w Londynie. Dodatkowy koszt
W końcu chodzi o to, żeby się zaangażować - a dni mijają tak szybko / Will Draper

Ścieżka dźwiękowa Twojego roku

Jako student wymiany w Irlandii będziesz miał wiele do zrobienia po szkole. Może coś związanego z typową irlandzką muzyką ludową? tin whistle, fiddle i bodhran to dźwięki i rytmy, które szybko nauczysz się rozpoznawać przechodząc obok pubu. Stanie się to ścieżką dźwiękową Twojego roku wymiany. Chcesz nauczyć się grać na nowym instrumencie? Spróbuj!

Sporty, które znasz - i których nie znasz

Kiedy nadejdzie czas na trochę sportu, dlaczego nie spróbować tradycyjnego sportu, takiego jak hurling, piłka nożna gaelicka lub camogie? Oczywiście, wszystko to nie jest wyjątkowe dla Irlandii. Są tu wszystkie zwykłe sporty i nowoczesna muzyka. Dzięki długiej linii brzegowej w zasięgu ręki będziesz miał wiele okazji do pływania, żeglowania lub windsurfingu. Zielony i pagórkowaty ląd jest idealny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej lub jazdy konnej.

Uroczystości!

Irlandczycy kochają swoje tradycje i będą dumni, że mogą Ci je pokazać. Ulubionym na całym świecie jest Dzień Świętego Patryka. Dołącz do swoich irlandzkich przyjaciół, którzy przez cały dzień noszą wszystko co zielone, często łącznie z malowaniem twarzy, i świętuj razem z nimi.

Czas podróży?

Chcemy, abyś miał rok pełen wrażeń. Dobrze jest zapomnieć o pracy domowej na chwilę i zrobić coś fajnego. Wybierz się z nami na weekend do Londynu! Poznasz innych studentów STS i razem będziecie zwiedzać metropolię! Lokalna osoba kontaktowa może udzielić Ci więcej informacji na temat cen i terminów podróży.

STS Welcome Camp w Europie

Twoja wymiana rozpoczyna się od naszego obozu powitalnego w Europie! Welcome Camp to najlepszy możliwy początek wymiany, wypełniony zwiedzaniem, seminariami, nowymi przyjaźniami i mnóstwem zabawy.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Dodatki

Jeśli chciałbyś/chciałabyś nazwać fascynujące miasto Cork swoim domem podczas wymiany w szkole średniej, daj nam znać w swojej aplikacji.

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
3 Terms
Fall
2024
Od 15.050 €
2 Terms
Fall
2024
Od 12.750 €
1 Term
Fall
2024
Od 10.650 €
2 Terms
Fall
2025
Od 12.750 €
1 Term
Fall
2025
Od 10.650 €
3 Terms
Fall
2025
Od 15.050 €
1 Term
Wiosna
2025
Od 10.650 €
2 Terms
Wiosna
2025
Od 12.750 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun