STS High School 14–18 years of age
Wspomnienia na całe życie

Powrót do domu

Wrócisz do domu w ciągu 10 dni od zakończenia szkoły. Twoi przyjaciele i rodzina prawdopodobnie odniosą wrażenie, że jesteś inną osobą niż wtedy, gdy wyjeżdżałeś, ponieważ zmienisz się i będziesz już widzieć nowe perspektywy. Twoi rodzice mogą również zauważyć, że stałeś się bardziej niezależny, a Twoi znajomi będą chcieli usłyszeć o wszystkim, czego doświadczyłeś.

Niektórzy studenci przechodzą rodzaj odwrotnego szoku kulturowego po powrocie do domu i tęsknią za rodziną goszczącą i kulturą kraju goszczącego. Jedną ze wskazówek jest pozostanie w kontakcie z krajem goszczącym i nowymi przyjaciółmi, ale także wzięcie udziału w naszych spotkaniach informacyjnych dla nowych studentów i innych osób, zostając ambasadorem STS.

Możesz również pracować jako Lokalny Koordynator, a może chcesz pracować z nami w STS i dać większej liczbie osób szansę na podróż życia? Tutaj możesz sprawdzić dostępne oferty pracy i możliwość odbycia u nas stażu.

I pamiętaj: "Nie płacz, bo to już koniec - uśmiechnij się, bo to się wydarzyło".

Twoja opinia jest dla nas ważna!

Chcielibyśmy wiedzieć, jak wyglądał Twój rok za granicą, a Twoje opinie są dla nas ważne. Po powrocie do domu otrzymasz od nas wiadomość e-mail z kilkoma pytaniami dotyczącymi Twoich doświadczeń. Twoje komentarze są dla nas bardzo cenne i chcemy być w stanie udoskonalić i poprawić to, co robimy, co przyniesie korzyści przyszłym studentom z wymiany.