STS High School 14–18 years of age
Zamieszkaj w hiszpańskim stylu życia!

Szkoła średnia w Hiszpanii

Classic
Wiek 14-18

Poznaj nowoczesny kraj o żywej historii i bogatej kulturze. Miłość do jedzenia, sportu i spotkań towarzyskich to kluczowe elementy pasjonującego hiszpańskiego stylu życia. Przyjdź i dołącz do nas!

High School Classic

High School Classic to tradycyjny program wymiany licealnej, wybierany przez większość naszych uczniów. Jest to idealny program dla tych, którzy tęsknią za prawdziwym doświadczeniem szkoły średniej za granicą i są gotowi na wszystkie niespodzianki, które może przynieść. Oto jak to działa: na podstawie Twojego profilu znajdujemy Ci odpowiednią rodzinę goszczącą i szkołę, a co najlepsze, może to być dowolne miejsce Hiszpanii, od tętniących życiem i ekscytujących miast po niezrównane wybrzeże Morza Śródziemnego! Jeśli jesteś otwarty na przygodę i chcesz dać się zaskoczyć swoim doświadczeniem z wymiany, to jest to program dla Ciebie.

Spotkajmy się

Pobierz naszą broszurę

Pobierz teraz naszą broszurę i przeczytaj wszystko o STS High School, naszych miejscach docelowych i wyjątkowym okresie za granicą, który może być przygodą Twojego życia!

Hiszpański - język światowy

Prawie 500 milionów ludzi na świecie mówi po hiszpańsku. Taki język w Twoim przyszłym CV otwiera wiele drzwi. Wcześniejsza nauka języka hiszpańskiego nie jest wymagana, aby zostać studentem wymiany tutaj, ale pewna wcześniejsza znajomość jest zalecana. Bez względu na to, jak dużo hiszpańskiego znasz teraz, rok wymiany poprawi Twoje umiejętności językowe, słownictwo i pewność siebie w wielu dziedzinach.

Hiszpania sprawi, że się uśmiechniesz

Niezależnie od tego, czy chodzi o ciepłą pogodę, przyjaznych i rozmownych Hiszpanów, sjesty czy późne nocne posiłki tapas z rodziną goszczącą, Hiszpania oczaruje Cię i sprawi, że będziesz szczęśliwy.

Liczba ludności: 47 mln
Powierzchnia: 504 782 km2
Język: 72% hiszpański (kastylijski), inne języki to kataloński, galicyjski i baskijski
Oficjalna nazwa: Królestwo Hiszpanii
Stolica: Madryt (3,2 mln)
Waluta: euro
Kod kraju: +34

Szkoła w Hiszpanii

Pewna podstawowa znajomość języka hiszpańskiego i ciekawość to wszystko, co jest wymagane, aby ubiegać się o przyjęcie do szkoły średniej w Hiszpanii. Szkoła w Hiszpanii nazywa się ESO do klasy dziesiątej, skrót od Educación Secundaria Obligatoria. Klasy jedenasta i dwunasta nazywane są Bachillerato. Te dwa lata mają charakter przygotowawczy do studiów uniwersyteckich i nie są obowiązkowe dla hiszpańskich nastolatków. Szkoła decyduje o tym, gdzie trafisz jako uczeń na wymianę, w zależności od Twoich wcześniejszych ocen i znajomości języka hiszpańskiego.

Hiszpański, literatura, angielski, matematyka i sport to zazwyczaj przedmioty obowiązkowe. Fizyka, chemia, biologia, rzemiosło i muzyka to kolejne przedmioty, które mogą znaleźć się w planie lekcji.

Typowy dzień w szkole hiszpańskiej

Godziny pracy szkoły różnią się w zależności od szkoły. Typowy plan zajęć może składać się z zajęć w godzinach 9-17 z dwugodzinną przerwą na lunch. Inny typowy harmonogram ma zajęcia między 9 rano a 2 po południu bez przerwy na lunch. Będziesz w tej samej klasie przez cały dzień, ale będziesz miał różnych nauczycieli w zależności od przedmiotu.

Twoja hiszpańska rodzina goszcząca

Twoja rodzina goszcząca jest dużą częścią Twojego roku wymiany w Hiszpanii i jeśli jesteś otwarty, towarzyski i rozmowny, będziesz się dobrze czuł. Nawet jeśli nie jesteś osobą otwartą teraz, będziesz nią po roku spędzonym w hiszpańskiej rodzinie. Nasze rodziny goszczące są starannie dobrane. Otwierają przed Tobą swoje domy, bo są ciekawi ludzi z innych kultur.

Późne nocne kolacje przy głośnej muzyce

Rodzina goszcząca da Ci interesujące spojrzenie na hiszpańskie życie codzienne, tradycje i kulturę. Nie tylko podczas pysznych obiadów. Powszechne są długie kolacje, które zaczynają się późno, często o dziewiątej lub dziesiątej wieczorem. Posiłki zwykle wiążą się z głośnymi hałasami i namiętnymi dyskusjami. Hiszpanie uwielbiają opowiadać historie i komunikować się w sposób bezpośredni i często żywiołowy. Szybko się do tego przyzwyczaisz. I na pewno ci się spodoba.

Hiszpańskie rodziny mają zwyczaje typowe dla kultury wokół Morza Śródziemnego, ale są pewne różnice w całym kraju. Hiszpania składa się z różnych regionów i wszystkie one mają swoje unikalne zwyczaje.

Hej, jesteśmy na TikToku!

Krótkie fakty

 • Kurs przygotowawczy: STS Welcome Camp zawarty w cenie programu
 • Kto może jechać: 14-18 lat w dniu przyjazdu
 • Miesiąc wyjazdu: wrzesień/styczeń
 • Wiza: nie jest wymagana
 • Rok szkolny: wrzesień - czerwiec
 • Czas pracy szkoły w tygodniu: ok. 30 h
 • Wycieczki krajowe: możesz chcieć zobaczyć Madryt, Malagę lub Sewillę. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.
Żyjesz w małej bańce szczęścia. Jeśli szukasz przygody, liceum w Hiszpanii to idealny wybór! / Johanna Dahl

Wypoczynek w miłym klimacie

Piękna hiszpańska pogoda sprawia, że aktywność na świeżym powietrzu jest bardzo popularna. Wiele rodzin goszczących mieszka blisko morza, więc sporty wodne są na porządku dziennym. Twój przedstawiciel rejonu i rodzina goszcząca pomogą Ci znaleźć drużynę lub klub, do którego możesz dołączyć.

Zwykle jest w czym wybierać, jeśli chcemy grać w piłkę nożną, ręczną czy koszykówkę. Innym popularnym sportem jest golf, a pola golfowe można znaleźć prawie wszędzie w Hiszpanii. Gdy kończy się lato, w niektórych częściach kraju można wybrać się na narty!

Flamenco i życie na świeżym powietrzu

Chcesz spróbować czegoś typowo hiszpańskiego? Jeśli lubisz taniec, koniecznie zapisz się na kurs flamenco. Ludzie zazwyczaj spędzają czas poza domem, a twoi nowi hiszpańscy przyjaciele szybko nauczą cię być bardziej spontanicznym. Możesz oczekiwać wielu szczęśliwych chwil z przyjaciółmi, spędzonych na placu lub w kawiarni. To zdecydowanie najlepszy sposób na poprawienie swojego hiszpańskiego!

Zobacz więcej z Hiszpanii

Poświęć czas na podróżowanie. Podczas Twojego roku w Hiszpanii, oferujemy wszystkim naszym studentom STS dodatkowe wycieczki na terenie kraju. Są to zazwyczaj wyjazdy weekendowe i stanowią idealną przerwę od pracy w szkole. Dołącz do nas w stolicy Madrytu lub w Sewilli czy Maladze. Wycieczki mogą się różnić. Dlatego więcej informacji o cenach i terminach otrzymasz od przedstawiciela rejonu w Hiszpanii.

STS Welcome Camp w Europie

Twoja wymiana rozpoczyna się od naszego zabawnego obozu powitalnego w Europie! Welcome Camp to najlepszy możliwy początek wymiany, wypełniony zwiedzaniem, seminariami, nowymi przyjaciółmi i mnóstwem zabawy.

Co jest zawarte

 • Przejazd w dwie strony w tym opłaty lotniskowe
 • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej
 • Pełne wyżywienie w rodzinie goszczącej
 • Spot szkolny w lokalnej szkole ponadgimnazjalnej
 • Osobista pomoc i osoba do kontaktu zarówno w kraju macierzystym jak i goszczącym
 • STS Welcome Camp 
 • Orientacja przedwyjazdowa online
 • Wsparcie awaryjne 24/7
 • Wywiad swobodny 
 • Spotkania i materiały przygotowujące Ciebie i rodziców
 • Plecak z logo STS
 • Dyplom STS

Dodatki

Światowej klasy metropolia czy łatwe nadmorskie miasteczko? Jeśli jest jakieś konkretne miasto lub obszar w Hiszpanii, w którym chciałbyś spędzić wymianę licealną, poinformuj nas o tym w swoim zgłoszeniu. Jeśli wylądujesz w wybranym mieście, będzie to dodatkowy koszt.

Ceny

Długość
Okres
Rok sprzedaży
Cena
5 miesiące
Fall
2025
Od 11.450 €
10 miesiące
Fall
2025
Od 12.050 €
3 miesiące
Fall
2024
Od 10.700 €
5 miesiące
Fall
2024
Od 11.450 €
10 miesiące
Fall
2024
Od 12.050 €
5 miesiące
Wiosna
2025
Od 11.350 €

Zaaplikuj

O tobie/ uczniu

Opiekun